Интелигентна схема зарядно устройство

Здравейте, имам Малката различен проблем. Да предположим, имам зарядно за зареждане optimaly според нуждите ми, и предполагам, че имам apropriate източник на енергия, чрез AC-DC адаптер, за да карам моя предвидения товар (ръководен, моторни, whtever). Искам да има система, която би трябвало да работи нормално от източник на захранване (AC-DC адаптер) и искате да имате резервна батерия за случая, когато електрическата мрежа не е там (чрез които AC / DC работи). Знам, Мога да използвам UPS за тази цел, но аз искам да се изгради проста верига, която може да суичове от източника на захранване към батерия. Аз се опитах да търся във форум и Google, но не може да си отговори (perhap, защото аз съм имат специфични ключови думи за търсене на този вид тема). Ако това се обсъжда вече somwhere в този форум, моля да ми простиш и да ме уведомите за връзка. отношение.
 
Аз направих някои тестове с charger_v1.2.hex. Един НИМХ 2500 mA - текущи 1,13 А - не успяват връх много пъти Един НИМХ 2500 mA - ток 1,36 А - не успяват връх много пъти с две клетки, работи много добре с 1,13 А. Аз се опитах симулация на последното шестнадесетичен и Proteus, нали не работи. Съобщение за грешка: FATAL: [U1] програма или данни, EEPROM е невалиден адрес [2000] за това устройство симулация в реално време не успя да започне
 
Протей може да бъде доста глупава понякога. Hex файл е "моментна снимка" от моя PIC, и че работи добре в моя зарядно устройство. Опитах се да заредите един над приключен елемент (с предишна версия). Зарядното устройство отказва да се зарежда и се показва E + A . Зарядното устройство започва едва когато се презарежда (извън зарядно устройство) малко тази ellement. Така че, I'v направени някои промени на софтуера и сега зарядното устройство работи добре с тези по-приключен елементи charger_v1.2.hex решава този проблем. Ако ви харесва тук е charger_v1.2.hex без довереник. бита. Протей ще бъде щастлива с него, но е един и същ софтуер, както преди. [= Цвят синьо] http://depositfiles.com/files/2970624 [/ цветен] "Един НИМХ 2500 mA - ток 1,13 А - не успяват връх много пъти" RE: Знаете ли формат на тези батерии? (Бавно зареждане на C/10 последвана от изпълнение на C/10. Повторете процедурата най-малко 3-4 пъти).
 
"RE:?. Хареса ли тези батерии формат (. Забави такса C/10 последвана от изпълнение на C/10 Повторете процедурата най-малко 3-4 пъти)" ОК, аз съм за рециклиране на нова Купих. Връщайки се към зарядното устройство от Ерик Брауер, бих искал да знам дали правя правилното калибриране. Авторът пише: КАЛИБРИРАНЕ: Прилагане на напрежение към зарядното изход. Настройте R4, така че D4 идва в 0.5V на клетка. т.е. в продължение на четири клетки, да се калибрират най-2V. Забележка: Използва се за 2-8 клетки. Моята процедура: За 2 клетки - включване на зарядното устройство с батерия в и калиброване на купата (своя ПИН 1) малко повече от 1 волт. За 4 клетки - същото pocedure и калиброване на купата (своя ПИН 1) малко по-малко от 2 волта. Ако да калибрирам точно в 1V и 2V. зарядното устройство не работи правилно. Калибриране за 1 батерия: Аз се опитах няколко начина, с и без батерия в този връх не успява няколко пъти за всеки път се опитвам да отговаря една клетка. Какво ще кажеш?
 
Декстър, след като бъде освободен, статута на серийния промени следи от DCH на Осама бен. Предполагам, че Бин означава батериите и 35 секунди охлаждане. След 35 секунди такса започва, но ТЕ статут остава Бин. Това нормално ли е?
 
TCPIPV6, е зарядното работи? Ако не, използвайте тази калибриране от Пич, който е лесен и не е нужно да се провери бр. "Направих някои изследвания на съотношението между (продукция зарядно устройство) / Напрежение на Pin 17) трябва да се 2.1:1 Така че, ако имате 0.803V -..> Коригира Пин от 17 до 0.382V."
 
RenatoBR, доколкото виждам зарядното устройство работи. Това освобождаване от отговорност, чака 35 секунди и след това започва зареждане. Аз не чакам за целия chargeprocess да се изпълни. Има си зарядно, показващи състоянието на зареждане чрез сериен порт? Аз не съм в състояние да тествате зарядно устройство за няколко седмици от сега.
 
Декстър, е нормално, че обвинението се започне, но ТЕ статут остава Бин?
 
Не. Това не е нормално. Зарядното устройство stayes в състояние Бин само за 35sec. Моля, прочетете предишни дискусии. Аз отново качил шестнадесетичен файл тук: [= цвят синьо] http://depositfiles.com/files/4413624 [/ цветен] [/ б]
 
Здравейте 4 всичко, което трябва. Шестнадесетичен файлове от този проект, защото мястото са били изтрити файлове вдигна от Dexter Пич, отново ... Пич, може ли да изпрати файлове MAIS електронна поща или му до сайта пак? THX брат
 
Получих някои искания, така че тук е нова връзка (палав DepositFiles): Това е най-новата версия на тази тема [/ б] [= цвят синьо] Update [/ цветен]: 7-ми март, 2009 год. Мала хардуерни новини (вж. схематични)
 
благодаря много: D [размер = 2] [цвят = # 999999] Added след 1 часа 56 минути: [/ цветен] [/ големина] Пич, мога ли да се използват други транзистор да се замени BC173? Не намирам това тук. на BC549 свърши отлична работа? Благодаря.
 
BC549 е наред. [Б] Всички [/ б] NPN транзистор общ purpuse трябва да работи добре (например от серията BC5xx)
 
Този голям guys.I искаше зарядно схематични.
 
Големите схеми! Искам да направя това!! Имам всички парчета, но моля да публикувате печатни платки. Благодаря предварително! Връзки не работи.
 
ако е само едно зареждане на литиево клетки използват серия Bq е добра и малка и лесна за използване
 
Ето и PCB (зелен кабели са телени връзки).
 
Благодаря ви много verry DD! Вие сте един прекрасен джентълмен ...
 
е програма за прилагане на мира в ASM файла?
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top