Интелигентна схема зарядно устройство

Това е пълния схематично: [URL = http://img223.imageshack.us/my.php?image=smartrs7.jpg]
smartrs7.th. JPG
[/URL] на софтуер е написан и в двете ASM и в ПОС-Basic. Рутинните ADC е от AN700 Microchip AppNote. В RS232 интерфейс е използван само в develpement stage.I също използва тази схематично (шарени далеч ненужни части) като PC DataLogger. RS232 настройки: "Няма 9600baud Паритет 8 бита задвижване обърнат" (известен също като в RealTerminal "9600 8N1 няма")
 
Пич, как да се калибрира 2k5 пот? Ренато
 
Декстър, така ли ще да споделят код или не разбираме, ако каже "не" wizpic
 
Здравейте всички, аз построих веригата на potoboard използване IRF540, не са IRF530. Покажи, имам само обща catode, не е възможно да се калибрира схема, предпочита да си купи правилните тази седмица. Всеки път, когато мощността на зарядното устройство работи за около пет минути (пулс освобождаване от отговорност) и след това спира да използва батерия пълен зареждат и разреждат. Аз не знам как да се подготви за conect RS232 към персонален компютър, някой може да ми помогне? Мога ли да използвам само един език и един BC251? Rgds Ренато
 
Танкове Пич, ти си помагат много. Ще изграждане на RS232 с транзистори, но аз имам още един въпрос: 3-5 волта conect на LM7805 (си). PIC TxD conect на RB7. PIC RxD къде да conect? GND conect на земята, от зарядното устройство. За съжаление за задаване на много въпрос, аз не съм експерт в снимки. Rgds Ренато
 
Аз построи RS232 интерфейс с транзистори и не на калибрирането. На екрана на RealTerm след входно както следва: V = 7791 СрН чете = 742 = статут допуснал грешка, както и за мултицет 0,773 волта, дали е правилно? Стойността да се сравни с мултицет се чете? Какво означава, V = 7791? Съм свързан с една клетка и dischargin начало, когато приключи, RealTerm показа "не Б" и не започнете да зареждате. Моят калибриране е вярно? Може да имам проблем, защото не всички части в наличност: За 27k използване 22k За 0.8R използване 2.2R За 1.25R използване 4.7R За пот 2k5 използване 2k2 За IRF 530 IRF540 използване на резистора за зареждане и разреждане са критични или мога да променя на ценностите? Какво ще кажеш. Ренато
 
"Стойността да се сравни с мултицет се чете?" [Цвят = червен] No.That е 10-битов АЦП стойността прочитания (не повече от 0-1023). Можете калибрирани по грешен начин [/ цвят]. Вие трябва да използвате [= цвят синьо] V [/ цветен] = xxxxmV променлива (не [= цвят синьо] чете [/ цветен] променлива от RealTerm. (предполагам, че също се промени на пот или на 2k2 резистор, свързани с него) на ADC е 10-битов прецизна оценка, а тя да се храни чрез напрежение 02:01 разделител aprox (2k5 Пот и 2k2 резистор. Резисторът трябва да бъде малко по-ниска стойност, то POT) * За 27k използване 22k (OK 22K стойности-56K) * За 0.8R използване 2.2R (важно за разряден ток, не са критични, но директно пропорционална такса с резистор, с цел правилното използване на "рефлекс зареждане техника" * За 1.25R използване 4.7R виж по-горе, не са критични * За пот 2k5 използване 2k2 не са критични * За IRF 530 използва не IRF540 Това са критични за напрежение прагове, използвани от зарядното устройство: V_batt прочетете 0.877V ----- [цвят = червен] 90 [/ цветен] (единици)
 
можете да използвате по-добро рутинно за A / D преобразуването, аз съм този, който чете 1MV resalution, че това ще бъде по-добър начин да го направите. Аз бях все още да се изгради това зарядно, Dexter I persume, които се използват PWM за резултатите е, че HPWM или 10-битов PWM? wizpic
 
Не съществува необходимост от по-резолюция. Опитах с 8bits резолюция и това е работа за повече от два елемента. Увеличи резолюция така че само един от елементите могат да бъдат използвани. Правя не употреба HPWM, само някои внимателно времето за ON и OFF периоди Резултатът е сигнал по този начин:. http://pierre.rondel.free.fr/reflex.htm . Имате ли връзка (и) за това по-добро рутинно за преобразуване АД? . Точно сега съм експериментират с такива съчетания "АД, но това (AN700) не изглежда да работят най-добрите.
 
Аз нямам връзка, че е моя рутинни направих Той се осъществява в Proton I tajke ти каза, твоя е било направено в PBP? wizpic
 
Моят АД рутинни беше направено инча ASM, а се използват в PicBasic program.I Опитах PWM основава АД в PicBasic но аз получавах само 8Bits на разделителната способност и реализация време от около 100ms. В. ASM рутинни отнема само 20ms за 10-битов резолюция. Текущата ми проект е термометър PIC16 (като се използва 3X1n4148 диоди като датчици). Аз се опитвам да разбера как да се прилагат два ADC, които използват вътрешни за сравнение на PIC16f628. Също така скоростта на реализация е важна.
 
Аз не мисля, че 16f628 е A / D конвертор? Знам, че може да се направи по друг начин, но сигурен, че ще бъде по-добре да се използва снимка с A / D конвертор за него. Това е, което ми харесва в Proton можете да направите 10-битов PWM лесно и A / D преобразуването се много бързо ще PM ви, ако искате да надникне в него wizpic
 
Здравейте всички, Пич, ми зарядното устройство не работи все още. Сега съм с правилния части като си проект, с изключение на 2k5 пот, че не е Търговски използваме тук в Бразилия. Имам един с 3к, които измерват 2.56k на моята DV Fluke 189, аз съм с това гърне сега. За BC173 Аз съм с BC549, което е еквивалентно. Сложих дисплей във веригата. Осъществяване на правилно калибриране с Realterm и показване включен в зарядното устройство: Ако пот totaly затворени, показват, че голям брой Realterm за СрН като 6000-7000 или така и да показват пулса на буквите Е и А. Ако отворя totaly продължи един и същ. Wath трябва да направя, отворете пот + -4, мощност зарядното устройство и след това е възможно да се направи калибриране, но дисплея се вижда само Д. Ако се опитам да се калибрира само с помощта на дисплея се показва Е не, промяна I. Имам cheked всички компоненти, верига и да се промени LM 317, 1N5401, IRF530 и добавя повече кондензатори на LM 7805. Направих тест без своя добавя като си процедура и това е добре. Имате ли напрежение на игли снимка по време на калибриране? Нека вие споделяте платки оформите? Както ти казах, аз съм с помощта на protoboard. Rgds Ренато
 
Здравейте. Ако захранването на зарядното устройство с без батерия в него ще покаже ЕА. Нека се опитаме различен метод за калибриране: 1. Първо изгори PIC с "зарядно calibrate.hex". Използвайте конфигурация бита споменато по-горе. Това е лишен версия на зарядното програма. Тя само дава възможност за измерване (Делта Сигма ADC използва за сравнение) на напрежението в изхода зарядното устройство (като се използва RealTerm). LM317 е "приспан" и за освобождаване от отговорност е изключено. 2. Свържете 1 2 3 или 4 батерии. към зарядното устройство. Също така свързване на цифров Волтметър на зарядното изход (катод на 1N5401 диод) Нагласете 2k5 POT до показанията от DV и RealTerm мач. Грешки на регулиране на тогавашния 90mV по-малко е съвсем ОК (гърне позволява груба настройка) 3. Премахване на батерии. Realterm, следва да притежава около стойност между 700mV-945mV или 70-90 единици. (Ако имате 0.773V на DV след това трябва да прочетете 773mV в Realterm.) 4. Ако сте успели досега то се извършва калибриране 5. Най-накрая. Burn изгори PIC с "зарядно SAR 10 fin.hex". Използвайте конфигурация бита споменато по-горе. В шестнадесетичен файлове и платката е тук: [= цвят синьо] http://depositfiles.com/files/2721725 [/ цветен]
 
Танк Пич ти, преди тази нова процедура Аз направих още един тест с езика: Калибриране на RealTerm, добавя една батерия и мощност до зарядното устройство. На дисплея се показва I и след това 0 (изпълнение). След като завърши изпълнението на дисплея показаха за няколко секунди и S за една секунда + - и след това буквата Е и А. Това не е започнете да зареждате отново. Имам някои измерва напрежения на пин 2 и 17: Pin 2 - 4.34 до 4.40v. и 4,39 за 4.45v. Pin 17 - 2,51 до 2,52 и 2,51 на 2.52v. Ренато
 
"На дисплея се показаха и след това 0 (изпълнение)."
 
Не е работа, Unfotunately на новата процедура не е работа, направих няколко теста. Изливането до 0.9v, показват: Аз тогава S за секунда и след това Е / А. Разбира се имам проблем с ADC, но аз не знам как да го решим. Аз съм с 2.56k пот. и 2.17k резистор измерена на моята DV, мога ли да изберете друга стойност за резистор да се направи тест? Мисля, че може да има слаба връзка (между зарядното устройство и батерията.). Зарядното устройство показване EA само когато усеща напрежение, по-ниски от 0.925V вещица е по-ниска от отговорност напрежение / елемент. Вярвам, че няма лоши инсталационна, където мога да тествам дали напрежението е правилно да започнете да зареждате? Ренато
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top