Интелигентна схема зарядно устройство

Нещо не е наред с зарядно устройство. Отстраних PIC от зарядното устройство и отне известно напрежение измервания: Вашите Пин 2 - 4.34 до 4.40v. и 4,39 за 4.45v. Pin 17 - 2,51 до 2,52 и 2,51 на 2.52v. Мина: Vcc = 12.00V Пин 2 (RA3) - 395mV Пин 17 (ra0) - 405mV зарядно изход: - 856mV [URL = http://img215.imageshack.us/my.php?image=1digithb9.jpg]
1digithb9.th.jpg
[/URL] Ако не получи подобни напрежения (както и всички компоненти са добри) мисля, че монтирани една или повече от компонентите по грешен начин. Предполагам, че ми от този измервания и си измервания: проверка на ориентацията на 1n4148 диод (диод 1n4148 от Vdd да 100nF кондензатор). Vdd = 5V Vdiode = 0.65V - ".? Аз съм с 2.56k пот и 2.17k резистор измерена на моята DV, мога ли да изберете друга стойност за резистор да се направи тест"> 5-0.65 ~ 4.4V на ПИН2 Re : Стойности от 1К до 10K за гърне и резистор ще се оправи. Опитайте се да използвате по-ниски стойности, за да не се нарушава точността ADC. Ако искате да научите повече за този вид зарядно проверявате тази страница: [= цвят синьо] http://www.angelfire.com/electronic/hayles/charge1.html [/ цветен]
 
Напрежения измерване без снимка на веригата: Pin 2
 
"Не е работа, Unfotunately на новата процедура не е работа, направих няколко теста." Моля, дайте повече подробности. ADC показанията са ОК, или ADC не работи (при използване на charger_calibrate.hex). Направих някои изследвания. Съотношението между (продукция зарядно устройство) / Напрежение на Pin 17) трябва да бъде 2.1:1 . Така че, ако имате 0.803V -> коригира Пин от 17 до 0.382V.
 
"Моля, дайте повече подробности. ADC показанията са ОК, или ADC не работи (при използване на charger_calibrate.hex)." Зарядното устройство се калибрира работи много хуманно, но зарядното устройство само освобождаване от отговорност, а не заплащане. След като завърши изпълнението на дисплея показаха за няколко секунди и S за една секунда + -. И след това буквата Е и А. "Направих някои изследвания на съотношението между (зарядно устройство продукция) / Напрежение на Pin 17) трябва да се 2.1:1 . Така че, ако имате 0.803V -.> коригира Пин от 17 до 0.382V " Добре, аз го правя сега, аз ще публикувам резултатите тук. Вчера вечер съм направил луд тест: Поставете една клетка, мощност зарядното устройство и включване на пот бавно наляво и надясно, докато дисплея показва 1 и след S и след това З. Знам, че това не е правилния начин. Afetr chargin няколко минути аз изключване и включване на зарядното, но този път тя започва dischargin. Renato Ренато
 
Здравейте Пич, аз имам същия проблем с тази нова процедура, да упражнява и след това ЕА за показване. Имам построена на печатни платки, направи пробно калибриране, използвайки този метод: "Направих някои изследвания на съотношението между (продукция зарядно устройство) / Напрежение на Pin 17) трябва да се 2.1:1 Така че, ако имате 0.803V -> коригира Pin 17.. до 0.382V. " Отново същия проблем, освобождаване от отговорност и не отговаря. Използвал съм D1 D2, които са в дясно на оформлението conected на две съпротивления 27k и схематичния. На изложи на D2 е conected на земята, както и схеми D2 е conected на +5 V, кое е правилно? Аз conected на пет у като схематични. Ренато [размер = 2] [цвят = # 999999] Added след 5 часа 22 минути: [/ цветен] [/ големина] Още един тест: Променени диоди D1 D2 от дясната страна на лявата страна на борда, имам същите резултати, само освобождаване от отговорност. Прие някои напрежения в центъра на саксията в края на отпадъците (една клетка от зарядното устройство): 0.63/0.64volts, че е нормално? Напрежение на клетката в края на освобождаване от отговорност: мин. 0.932v. По време на diplay показах (след освобождаване от отговорност) на напрежението клетка отива 1.072v и след S и след А Д. Ренато
 
Според мен зарядни LM317 отдава 0.887V, когато това е изключено при вас случай Вашият LM317 поставя 100mV по-малко (0.77V) Аз срещу коригира в този софтуер граници: -.. По-малко 0.92V => зарядното не е приложен батерии - по-високи от 0.92V => зарядното устройство е приложен батерии - ~ 1V напрежение да изпълни един елемент. В моя случай това ограничава са по-близо заедно ([б] 0.92 и 0.877 [/ б]), така че трябва да се направи точна корекция на пот. Мисля, че може да [= цвят синьо] намаление [/ цветен] на малко (10-50mV) напрежението на Pin 17 . Предполагам, че зарядното заустванията малко за много и не може да усети на батерията към него anymore.If използвате 2-4 батерии тази грешка на корекция в 2 до 4 пъти по-ниска, така че зарядното устройство работи правилно. PS: След зареждане завършил (показване F или P), вие трябва да позволява на батериите в зарядното устройство за 1-2 часа на бавно зареждане them.This начин на батериите до 100% неустойка по всяко време и също изравни на опаковки и доменните кристали дендритни формира относно батерии.
 
Моето зарядно изход сега е 0,800 до 0,804 и пин 17 е настроен на 0.382V. Увеличаването на пин 17 напрежение не е безопасно, батерията се разреди до 0.82v. и спрях теста. Аз се опитах няколко пъти променя това напрежение. Кога и как своя усеща напрежението на батерията? Може ли след разтоварването, когато дисплея е, че се показва? Ако не е възможно да се увеличи зарядно продукция или промени в изходния код, ми кръг никога няма да отговаря една единствена клетка. Ренато
 
"Увеличаването на пин 17 напрежение не е безопасно, батерията се разреди до 0.82v. И спрях теста." * Моя грешка. Съжаление. Имах предвид спад не се повишава, за да се освободи от отговорност по-високо напрежение ( 1.05V например) и зарядно устройство все още се откриват само една батерия. . Готови нов шестнадесетичен. Това определя срок за изпълнение един елемент, който да прибл. 1.1V. За 2 до 4 елементи предишните ограничения, ако има такова. Това ще осигури достатъчно пространство между battery_in_limit и discharge_1_element_limit.The изпълнение ще бъде по-леко, но все още в сила. Връзка: [= цвят синьо] http://depositfiles.com/files/2791708 [/ цветен]
 
Отлична работа Пич, са възложили на два пъти една клетка използване на 1.1v. шестнадесетичен и минимално разстояние е 1,055 волта. За 2 клетки на минимално разстояние е 1,89 волта, тук е риск за една клетка с разлика около 0.8v. Зависи такси на всеки един от все още е пред приключване.
 
Сейф напрежение да изпълни един от елементите е 0.9-1.1V. Ако използвате батерии (един и същ тип батерии в опаковката), няма да има проблем. Радвам се да помогне. Също така, ако искате, можете да свържете светодиод с резистор (470ohm) между Pin16 (RA7) и GND за наблюдение на изпълнението импулси.
 
Имате ли версия на това зарядно, че само такса без dischargin? Използвам само НИМХ клетки за моя флаш SB 800 и радио Sony къси вълни и НИМХ dischargin преди зареждане всеки път, когато не е необходимо. Имам построена зарядното устройство от линка по-долу: http://www.oshonsoft.com/picchargerlcd.html Има LCD с много възможности: заряд, discarge, цикъл, по подразбиране настройки, друг вид настройка с много опции, като: мин. освобождаване от отговорност, макс. време, разликата за включване / изключване, разликата СрН и др. Това е добра зарядно устройство, но за нормално използване, аз предпочитам една проста като вашия проект. Благодаря ви Пич, Renato
 
"Имате ли версия на това зарядно, че само такса без dischargin?" Не, не съм, но сега правя. Ето го. Трябва да се свърже с RA5 (Pin4) един резистор 10k и ON-OFF превключвател (не едно натискане на бутон). [URL = http://img503.imageshack.us/my.php?image=dischargeoffswitchii7.jpg]
dischargeoffswitchii7.th.jpg
[ / URL] - Ако ключът е затворен (RA5 е ниска), тогава на зарядното устройство ще пропусне изпълнение faze. - Ако ключът е отворен (RA5 е висока) на зарядното устройство ще работи, както обикновено (освобождаване от отговорност и след това срещу заплащане) И това е шестнадесетичен файла: [= цвят синьо] http://depositfiles.com/files/2803292 [/ цветен]
 
[Цитат = пико] [цитат = wizpic], така че Декстър отиваш да споделят код или не разбираме, ако каже "не" wizpic [/ цитат] Можете да учите от прилагането бележка микрочип и кода на страницата. = http://www.microchip.com/stellen... йонна = & = & NextRow ssUserText = picref-2 [/ цитат] Попитах че SOM време bacj и много постове, след като кажа, че съм вече видяхме, че статията, аз използвам Proton и се чудех какво Dexter wrtoe си, има Искам да изгради по-голям vesrion от него за това и попитах Декстър, ако той не би имал нищо против споделянето код, но той никога не отговори на въпроса, както казах аз ще understadn, ако той не е искал да, да, едно или не ще се наказва с глоба, вместо да са игнорирани: D просто исках да знам как да се контролира HPWM в realation на зарядно напрежение от използване на A / D рутинна и след това го изпраща за контрол на LM317 и MOSFET. Аз готов знаят как да се изпрати на RS232 сигнали и използването на Excel за дисплей на данни, така можете да видите на зареждане / разреждане, криви и да получите по-добра представа за това как тя изпълнява. Аз ще бъда в началото на този дизайн през новата година и аз предполагам, че ще разберете след Наздраве wizpic
 
Здравейте Пич, Танк ви за новия HEX, аз ще го тествам през следващата седмица. Аз съм пред два проблема със зарядното устройство. 1 - Ако батерията е близо 1 волт на зарядното устройство не започне, дисплея показват EA (без добавя прилеп), в този случай трябва да се зарежда малко в друга зарядното и да го върнат, за да стартирате зарядно устройство. 2 - зарядно само такса за около месец и половин час и след това на дисплея показват P (не е peack). Аз се опитах 3 пъти с различни НИМХ с една единствена клетка всеки път. Зарядно поколение 580 mA / H Ренато
 
Вие вече може да направи това зарядно напреднали, чрез добавяне на меню с 3 бутона каже нагоре / надолу / влезете в менюто листинги 1. отговаря само на 2. освобождаване от отговорност след това заплащане. 3. тест на батериите. (Това е мястото, където можете да разреждате батерията първия тогава размер до тогава настроите часовника няма да позволя на батерията уреждане тогава набор от друг таймер и запис на време го взема да го dishcharge след това след като приключи направи конверсия, за да разбере на действителния капацитет на батерията и да видим дали това е добър в стопанството, това е такса или тя ще дойде до края на това е полезен живот. 4. calibate напрежения 5 (тя може да бъде никога не приключва. Знам, че може да става над горната част от chaging на PIC16F873 и добавяне на LCD но поне можете да видите повече информация и както аз Сиад дори качване на данни в Excel и да го парцел върху графиката. Аз ще отида по този начин, когато имам преди да го прави по този начин имате всичко в едно зарядно устройство за батерията / тестер wizpic
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top