Интелигентна схема зарядно устройство

K

kit_714

Guest
Уважаеми колеги, бих искал да се изгради един модул на зареждане на батерията верига, по-добре да използвате микроконтролер за наблюдение на състоянието. Има ли някакви препоръки по тези интегрални схеми за зареждане на батерии за acheieve задачата? Ако отговорът е да, моля да напуснат информация за мен. Благодаря. Kit
 
Може да се намери решение на прилагането отбелязва Microchip
 
[Цитат = kit_714] Има ли някакви препоръки по тези интегрални схеми за зареждане на батерии за acheieve задачата? [/ Цитат] Kit, какво клетка химия смятате да използвате? Какво капацитет? Тарифирането е различен за литиево никел и химикали. Ник
 
Трябва да се отнасят до Microchip и Atmel сайт за PIC и AVR MCUs прилагането бележките зареждане на батерии. За биохимични и алгоритъм, както и отлични интегрални схеми, посветена на батерии зареждане, трябва да отидете на уеб сайта Максим.
 
Здравейте отидете на ATMEL уебсайт. и търсене на зарядно устройство. има един документ за зарядно устройство с atmega8 и atiny15 и ти да изтеглите кода си в в и монтаж за тях. но ти трябва да се променят кодовете alittle за батерията видове. и ти може да го прилага много лесно.
 
Не използвайте ATMEL ап. Това е пълна глупост. Това е дизайнер трябва да има бен спи. Само погледнете на MOSFET водача и начина, по програма е написана. ако искате да го използвате, направи допълнително борда при пожар верига пожарогасител спусъка. 10 K PTC и някои референтни работи добре тук.
 
Здравейте, аз просто се върна от Microchip зареждане на батерията и семинар сесия лаборатория. Имам Използвам на TI BQ серия от доста време и аз предполагам, че са по-добре от един на Microchip, за срок от минимални външни компоненти, зареждащо напрежение капацитет и широк спектър вход.
 
Здравейте contagiouseddie, какво BQ сте използвали? Опитах BQ2004. Но никога не е работил както трябва. По-късно попаднах на зарядно устройство използва същия чип със същия проблем като моя дизайн. Аз съм вече с моя собствен дизайн на базата на ATMEGA48. Нисък брой част / ниска цена. (ATMEGA € 0,8)
 
[Цитат = изобретател (у)] Не използвайте ATMEL ап. Това е пълна глупост. Това е дизайнер трябва да има бен спи. Само погледнете на MOSFET водача и начина, по програма е написана. ако искате да го използвате, направи допълнително борда при пожар верига пожарогасител спусъка. 10 K PTC и някои референтни работи добре тук. [/ цитат] Не знам защо ф кажа така. Аз го използвам, но направих някои промени в нея и тя работи много добре до момента.
 
Здравейте, NiMh-версия използва-Delta V техника. Това не е подходящ за NiMh, освен ако не Ви зареди с много високи токове. Нещо хардуера не мога да направя. -Добре разгледайте в 0R25 резистор смисъл в смяна източник на ток и се опитайте да разберете какво PWM разделителната способност, която трябва да го да работи стабилно. -Софтуерът не използва пазител при използване на електрически вериги, докато за анкетираните IO. Следва най-малко използване на пазител таймер за Li-Ion батерии. -Стабилността на функцията ADC. -... Счита
 
Дизайн една себе си както направих аз с дискретни елементи. Аз проектирани батерии SLA зарядно с 10uA празен ход и температурни компенсирани също. Ток и напрежение ограничени и CI и CV на зареждане.
 
Проверете тази страница: http://myweb.absa.co.za/eric.brouwer/electronics.htm Това е добра зарядно устройство. Аз го построена с PIC16 (промяна на ASM код за тази снимка, но логиката на зарядното устройство е същото). На добър час.
 
цитирам = "Декстър Пич Това е добра зарядно устройство. I са го построили с PIC16 (промяна на ASM код за тази снимка, но логиката на зарядното устройство е същото). Успех. [/ цитат] Здравейте всички, Поздравления Dexter, един дълго време в търсене на зарядното устройство със своя 16, но аз не го намерите в интернет. Аз нямам konwledge достатъчно снимки да пише или промяна на кода на страницата. Pls, може ли да публикувате вашите схеми и на изходния код? Rgds, Renato
 
Здравейте можете да отидете за RENESAS контролер R8C/1A .... на моя избор и това може да обоснове процес. тук не са споменати, за които батерии и капацитет за обработка на информация и данни за проверка на тази .......... http://www.e-radiocontrol.com.ar/?download=picref-2.pdf
 
Декстър Пич какво ти пиша софтуера в? Искате ли да кодове източник? wizpic
 
Благодаря ви Пич, Интересни схема, кой тип диод може да се използва за "Г"? Ако е възможно акции на изходния код, АД. Rgds Ренато
 
Моето мнение, диод D е 1N4007 или Shotsky диод, максималния ток е около 2 или
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top