Интелигентна схема зарядно устройство

Видях, че зарядното изглежда добре и се превръща в код за да Протон, но никога не се опита в реалния живот, само за Развитие борда. Но аз имам меню система, която работи в нещо друго, данните, които да кача в Excel е нещо друго, но всички те могат да се сумират. Проблемът с тази oshonsoft е, че EXE компютър само ще направя батерията и ако го разбирам правилно, но аз наистина не са разглеждали в нея. Според мен, ако прекарат толкова много време на времето за разработка в desgining somethig след това ми харесва да напуснат мястото за добавяне на или modifactions и отиде за най-добре да започнем с, защото винаги има място за подобрения и това е начинът, по който изглежда той wizpic
 
[Цитат] Съжалявам за това. Мислех, че като не дава отговор, който ще разбере, че отговорът е НЕ. Или поне не в този момент. Аз не означава да се игнорира някой [/ цитат] Ами аз си мислех това, но ако това ми е аз все още ще са отговорили на това отговори на въпроса, бихте ли пренебрегват децата си, ако те ви зададе въпрос? и си мисля, защото не им отговори, че ще мисля, че отговорът ще бъде не. Мога да разбера защо искате просто идиот докаже зарядно, но аз си мислех повече по подобие на водещите зарядно кисели батерии за каравани, които могат само да се used4 пъти в годината (ако съм luvky може да бъде 10 пъти в годината) . Идеята ми беше да заредите батерията след приключване на батерията, за да видите колко е хубаво, защото няма нищо по-лошо, отколкото отива за кратка почивка и намирането на батерията е повреден и поради това могат да бъдат паркирани до 6 месеца или повече, тогава може да настроите таймерите за приключване на батерията с 20-40%, то тогава я заредете се Agan това ще спре батерии sulphating, ако там се съхранява на такса или наляво за изпускане състояние за дълъг период от време. и това е достатъчно за това какво ще се прави, е това е за Ni-Cad зарядна, но това е, когато аз имам идея от и си помислих, че може да използва това има блок база biulding поддържат добрата работа wizpic
 
"Идеята ми беше да заредите батерията след приключване на батерията, за да видите колко е хубаво, защото няма нищо по-лошо, отколкото отива за кратка почивка и намирането на батерията е повреден и поради това могат да бъдат паркирани до 6 месеца или повече можете да настроите таймерите за приключване на батерията с 20-40%, то тогава я заредете се Agan това ще спре батерии sulphating, ако там се съхранява на такса или наляво за изпускане състояние за дълъг период от време. "за това, вижте тук : [= цвят синьо] http://p198.ezboard.com/bleadacidbatterydesulfation [/ цветен] I'v изгради просто устройство desulfator (P-MOSFET версия) и установих, че доста полезно за олово опазване кисели батерии за съхранение / regain_capacity.
 
Колко от батерии мога натоварване използва това зарядно? [URL = http://www.tkdami.net/ ~ voytek / programy / ladowarka / Ladowarka_NiMH.html] Ето [/URL] Интересно е също схема, но сега тя може да отговаря само две батерии. (Съжалявам за моя английски)
 
Това зарядно е подходящ за 1-4 батерии.
 
Как да се зареди 8 батерии с това зарядно?
 
Обикновено. Разделете 8 Batts. в 4 +4 Batts .. По този начин можете да такса 4 Batts. в даден момент. Увеличение или Вин от 12VDC до 20VDC, коригира преминете към "Напред уволнение" позиция и че е то. Но ти трябва по-голям радиатор за LM317 also.Fail за регулиране на преминаването към "Напред уволнение" позиция и MOSFET и / или мощност резистор отговорност ще изгори. Първият метод е по-добре (по-добър контрол върху отделните елементи).
 
Здравейте Dexter Пич, Това chager е точно това, което е търсил! Чудесна работа, благодаря. Нуждаех се от зарядното устройство със сериен изход. Аз бях изграждане на зарядното устройство и по някаква причина I'm само може да изгори за прилагане на мира (с пчела) с "моментна снимка" на файла, която сте създали. Възможно ли е да вземете още една "моментна снимка" (с права за четене на всички опция) от най-новата версия (вкл. за освобождаване от отговорност деактивирате опцията) и да го качи тук? Друг проблем, аз съм като е, че ако мога да се свържете общата част на дисплея до +5 V, не получа сериен вече. На дисплея работи, след това това.
 
Знаете ли, използвани 330ohm съпротивление на PORTB или забравил за това? Най-новата версия вече е публикувал (с помощта на ключ за инхибиране на вземане на освобождаване от отговорност).
 
Не съм забравил съпротивление на portB за показване. Последната версия, която бях написал, че е "моментна снимка" или съставени шестнадесетичен-файл? Само снимка работи по някаква причина.
 
Като "причина" е, че само "моментна снимка" [/ б] съдържа конфигурацията на бита, които трябва да бъдат определени, когато програмиране PIC. Това бита се признават, ако присъстват в шестнадесетичен файл. Трябва да зададете ръчно: "За изгаряне трябва да използвате тази настройка: IntOsc / IO WDT = изключено PWRT = изключено MCLR = OFF BODEN = ON CPD = Off CP = изключено"
 
Не мога да намеря за конфигурация бита в моя програмист на софтуер (пчела и galvawisp). Затова отвори шестнадесетичен в IC-Prog, зададете бита и го е записал. Да се надяваме, това работи.
 
Здравейте Пич, пак тук, не succces до сега. Купиха два нови НИМХ 2500 mA, за да тестове. Таксата провалят на връх две / три пъти и след приключване на заплащане. Една единствена чел, невъзможно да се зарежда, провалят на връх няколко пъти. Четири клетки, не успеят върха и след изключване / включване, финализират заплащане. Аз не знам защо, но ако въведете Batts + - таксуват на зарядното завърши без проблем, с празни Batts трябва да изключите / мощност на два до три пъти, когато не успеят върха. За изпитанията по-горе аз съм с помощта на hex_switch и НИМХ 2500 mA и 1600 mA. Със сигурност това зарядно е добро за НИМХ? Освобождаване от отговорност: Аз не коментира преди, но аз имам проблем тук, тъй като са освободени от него само 170 mA максимум с две или четири клетки. Били използвани 0.8R, 0,47 R и 0.1R, за освобождаване от отговорност не повече от престоя на 170 mA. Имам построена тази от линка по долу и работи в продължение на две или четири Batts, не succces с една единствена клетка. http://myweb.absa.co.za/eric.brouwer/electronics.htm Това е много трудно да се направи калибриране, аз не знам дали съм на правилната процедура. Ренато
 
"Това е бързо зарядно => зарядния ток трябва да бъде най-малко 0.5xC където C = капацитета на батерията. Така че, за 2500 mA трябва да използвате най-малко 1250 mA такса ток, за да работят правилно. Всички бързо зарядни работи така. Аз съм използването на този зарядно със следните Batts: - 1-4 НИМХ 2700mA (зареждане на 1600mA) - 1-4 NiMh 750mA (зареждане на 800mA) - 1-2 NiMh 1600mA (зареждане на 1600 mA или 800mA.Same резултата) - 1-4 NiCd 900ma (зареждане на 800 mA) - 2 NiCd 260mA (зареждане на 800 mA) "Много важна информация Пич, аз мислех, че може да начисли с C4 като такса Triton, това ми беше голяма грешка. За да използвате висок ток трябва да се промени на supplay власт. Аз натоварих два НИМХ х 2500 mA използване 1,106 Amp. и работи много добре. Аз чакам за новия шестнадесетичен. Благодаря за вашата помощ. В линка по-долу има Свободен САЩ заплащане: http://www3.telus.net/public/kimlynne/ Ренато
 
http://www3.telus.net/public/kimlynne/charger.html аз като подход PWM. Това е интересно, но зареждането NiMH въз основа на T [/ б] сума emperature не work.I използва, че в предишните си опити. По-добре е да се използва ПОДХОД [= цвят синьо] deltaT [/ цвят], но не ми харесва това, защото все пак трябва да използва температурен сензор (още две жици навън и малко по-труден за калибриране).
 
Както обещах, нови шестнадесетичен: [= цвят синьо] http://depositfiles.com/files/2949642 [/ цветен]
 
е схематично едно и също има последната versrion? wizpic
 
Схемата е същата като последният (бутонът включен, виж по-долу) [URL = http://img503.imageshack.us/my.php?image=dischargeoffswitchii7.jpg]
dischargeoffswitchii7.th.jpg
[/URL]
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top