Интелигентна схема зарядно устройство

здрасти пич Декстър, може и да ми каже на компонент на функцията на зарядно устройство за смарт ф зарядно устройство прилагам в този форум и как работят схемите? Благодаря ...
 
"Чудех се дали бихте могли да моля, променете кода на PIC за предоставяне на RS232 поток от данни по време на всеки режим на работа" Тази функция вече е изпълнена. Той изглежда така:
 
Здравейте всички Най-накрая си изгради "моите" интелигентни зарядни ... лесни за монтиране, лесна за калибриране. Тестван и работи чудесно и с 2 и 3 клетки ... не е тестван с 1 д 4 клетки все още, но мисля, че нямат проблеми с това. Edit: С 2 клетки, клетките се отделят за 1.1v и след това всяка такса, това са верни? клетките, които не е необходимо да бъде приключен до 0.95 или 1V всеки? Без батерия в, realterm 735mv дисплей и прочети = 725, ми DV 750mv Minipa дисплей, че е добре? Благодаря пич, Благодаря още веднъж! Съжалявам за моя лош английски:) Благодаря!
 
може ли някой след мен обяснение за схема IBC? Не разбирам за използване по отношение на компонента? Дали един LM317 volatge или настоящи регулатор?
 
Хей може ли някой да обясни как тази верига експлоатация и начина, по който компонент, функция за мен? [URL = http://images.elektroda.net/32_1219999295.jpg]
32_1219999295_thumb.jpg
[/URL]
 
Може ли да знаете как да настроите PWM за PIC на LM317?
 
Наистина голяма верига .... може ли някой да се опита да го обясня ... аз също се интересуват да научат повече за него .........
 
хей, Декстър, може да каже на ф компонент функционира в Ур верига? Ю кристал използване DIN за стабилизиране на 4MHz на Ур PIC16?
 
Здравейте Dexter. В този период, аз построих си зарядно устройство и работи както се очаква! Сега могат да изпълняват и такса от 1 елемент до 4 батерии без никакъв проблем. Имам само един малък проблем с RS232: с помощта на полето, виждам, че PIC изпраща данни всяка секунда, но на компютъра мога да видя данни само на всеки 3 секунди повече или по-малко (това не е постоянна: понякога виждам всеки от друга страна, рядко на всеки две секунди и по-често, на всеки 3 секунди). Нормално ли е? Ако не., Имате ли представа какво не е наред с моя кръг? Може ли да бъде проблем с калибровката на вътрешна честота? Благодаря отново за споделяне на верига :) пожелания. Лука.
 
Вашият схема е добре. Данните се изпраща чрез RS232 всеки втори само когато е измерено напрежение се е променило, или на всеки 3 секунди, ако данните остава същата. По този начин е по-лесно да се парцел на данни чрез изрязване ненужни точки.
 
Здравейте! Искам да изградя това зарядно, но, нещастие, аз не открити 1,25 ома резистор или 0.8 ома. Мога ли да ги заменя с 1,2 ома (@ 5W) съответните с 0,78 ома (успоредно на 1 ом и 0,56 ома, при 5 W всеки от тях)? Мога ли да използвам диод BY550-800, вместо 1N5904? Благодаря предварително за Вашата подкрепа ...
 
Здравейте Fratello Мисля, че можете да използвате този резистори стойности, няма проблем. Аз съм с 1R5 и 0R94 и зарядното устройство работи добре. За диод: Има необходимост спад напрежение 0.7v под диод за верига работи. Уверете се, напрежение по диод с цифров мултицет, 0.6 ~ 0.7vi, че са ОК. PS: Паралелни 1 ом и 0,56 резултат ома 0,36 ома, само recalc. С уважение.
 
Благодаря ви! Още един въпрос: на печатни платки на файла е един R = 0,75 OHMI, вместо 1,25 OHMI в схематични. Защо? BTW ... Вие сте Райт, моя грешка: R екв = R1 + R2 ... ми глупави ... Всичко най-хубаво!
 
Здравейте! на 0.75 ома в печатни платки мисля, че трябва да се използва максималния ток (1.5A) .. 1.25 ома е за. Използвам 1.5 ома резистор и да се 0.86A, че е добре за мен. Съжалявам за моя лош английски пожелания.
 
Благодаря ви за такъв отговор бързо! Съжалявам за моя английски също ... За схематично: Надявам се да разберем причината за промяната на този резистор ... Сега мога да започнат да се изгради този велик проект! Всичко най-хубаво!
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top