Интелигентна схема зарядно устройство

Това е страхотно зарядно устройство. Но аз съм на работа с Atmel AVR процесора. Има подробно бланката за споделяне на PIC основния код, така че ще преведа целия проект да ATMEGA и БАСКОМ AVR?
 
Pls, някой направи зарядно за 100 Тох SLA батерии използва микроконтролер PIC без особено тези специални чипове на ноти микрочип или AVR апартамент? Необходимо ми е сериозно. благодаря
 
Какви специални чипове искаш да се избегне?
 
здравей .. Аз не, не знам как да се изгради на програмите. може и да ми покаже на пример за програмиране. благодаря.
 
Devo proprio realizzare ООН caricabatterie, appena хо realizzo темпо ето д пой VI dico ле Мие imprssioni.
 
Здравейте Dexter Пич прочетох всички страници за този project''intelegent''зарядно устройство и ми харесва и аз искам да го построена, но преди да започна да имам qwestions? Мога ли да Programm чип PIC16F628 с PICKIT2 клонингите, и как да се калибрира зарядно с този програмист, имам PIC16F628-04 I / P е необходимо за този чип ли кристални? И накрая какво букви са показани по LED дисплей и какво означават те? Най-добри пожелания macobt
 
Аз не притежавам PICKIT2 клонингите (има доста варианти), но ако проверите програмист спецификации Сигурен съм, че ще можете да разберете. Това зарядно използва не Xtal вижте схеми на стр. 4. А: "букви са показани на LED дисплей и какво означават те?" Аз вече беше обяснено това, но ето сега аз батерията или просто 1 елемент свързан [/ б] S бавно зареждане [/ б] Н високи [зареждане / б ] F завърши зареждане и да започне бавно зареждане [/ б] P връх грешка или напрежение unmodifed за 10минути => някаква грешка ocured 2 [б] 2 свързани елементи [/ б] 3 [б] 3 елемента, свързани [/ б] 4 4 елемента, свързани [/ б] АЗ грешка на акумулатор / батерия не са свързани / батерията disconected [/ б] => връзка грешка
 
Здравейте всички, сложих C Codevision код е вдъхновен от прилагането Atmel бележка с някои промени Това е 3 държавни PWM FAST код зарядното устройство C, ако някой се интересува мога да обясня повече Той е работил добре, но Изходният код не е само със зарядно устройство, но отпечатък зарядно част в кодекса е ясно
 
това е схема на PWM бързо зарядно споменах по-горе
 
[Цитат = Dexter Пич] Аз не притежавам PICKIT2 клонингите (има доста варианти), но ако проверите програмист спецификации Сигурен съм, че ще можете да разберете. Това зарядно използва не Xtal вижте схеми на стр. 4. А: "букви са показани на LED дисплей и какво означават те?" Аз вече беше обяснено това, но ето сега аз батерията или просто 1 елемент свързан [/ б] S бавно зареждане [/ б] Н високи [зареждане / б ] F завърши зареждане и да започне бавно зареждане [/ б] P връх грешка или напрежение unmodifed за 10минути => някаква грешка ocured 2 [б] 2 свързани елементи [/ б] 3 [б] 3 елемента, свързани [/ б] 4 4 елемента, свързани [/ б] АЗ грешка на акумулатор / батерия не са свързани / батерията disconected [/ б] => връзка грешка [/ цитат] аз да го превърне в зарядното устройство и работи, аз калибрира, като вторият Metod с тапицерия гърне, Моят проблем е, когато се постави 2 батерии в зарядното устройство първо той показва (I), отколкото отива бавно и високо, защото съм показват две bateries на първо място? Ето снимка на моя зарядно
4672433114_bb5d7f15c8_b.jpg
 
В тапицерия-пота не е corectly калибриран. Използвали ли сте този метод: "[б] Съотношението между (продукция зарядно устройство) / Напрежение на Pin 17) трябва да се 2.1:1 Така че, ако имате 0.803V на зарядното изход -> коригира Пин от 17 до 0.382V [/B]. "?
 
Аз измерване на постоянно напрежение на зарядното устройство изход е 2.85V и с корекции в гърне (Имам multyturn кофичка 2kohm, на 17 пин получи между 0.19 и 0.25 волта. Моля, помогнете, аз наистина искам това зарядно да работят пожелания БТ maco
 
[Цитат = LOSTISLAND] това е схема на PWM бързо зарядно споменах по-горе [/ цитат] LOSTISLAND, може да ви даде схематична в PDF, BMP или JPG? Аз не знам как да се отвори файла. Благодаря.
 
"" Аз измерване на постоянно напрежение на зарядното устройство изход е 2.85V "коригира Пин от 17 до 1.357V. Ако чрез коригиране на тапицерия-пота не отговаря на посочените по-горе правило, отколкото най-вероятно монтира диод по грешен начин или един от близо компоненти е дефектен.
 
[Цитат = Dexter Пич] "" Аз измерване на постоянно напрежение на зарядното устройство изход е 2.85V "коригира Пин от 17 до 1.357V.. [/ Цитат] Здравейте Декстър се опитам отново тази Metod чрез измерване на правата на зарядното устройство, и ми bateries са 2.8volts, така че на пин 17, ще получи 1,35 волта, но не получавам повече от 0,4 волта на пин 17 (за адаптиране с пот), аз го правя този тест с PIC от зарядното и да проверя всички компоненти са добре, може да публикува още веднъж шестнадесетичен файл за чип, и да се опита с първия mhetod с шестнадесетичен за калибриране не знам къде да намеря грешката. (Моля, помогнете
 
В шестнадесетичен файл е публикуван на страница 4 на тази тема. I'v направи снимка, която може да ви помогне да се направи съответното калибриране (в края на краищата, това е просто едно напрежение проблеми разделител). Надявам се това да помогне. Също така, двойна проверка на ПХБ за грешки или спойка мостове (може би публикувате печатни платки за други потребители, за да видите). На добър час!
 
Проверят всички части и там са добре, най-накрая си проверявам PIC16F628 и мога да четат и пишат на него, но така или иначе да си купя нова и gues какво в крайна сметка тя работи, аз калибрира, като първо mhetod, аз измерване на постоянно напрежение, когато зарядното устройство е включено, с batery в и без insade PIC, от 17 пин настроя желанието стойност 1,35 волта. Сега, когато сложих bateries в него показват, 2 batery в и това е добре, но с друг тип NiMH batery си показват един batery?? Кажи ми, моля, че е това обяснение с измерване на напрежения добре, като съм написал по-горе? Благодаря за помощта най-добри пожелания
 
[Цитат = @ т] [цитат = LOSTISLAND] това е схема на PWM бързо зарядно споменах по-горе [/ цитат] LOSTISLAND, може да ви даде схематична в PDF, BMP или JPG? Аз не знам как да се отвори файла. Благодаря. [/ Цитат] Може да отворите с дизайнер Altium 6, но тук е PDF формат
 
Вашият калибриране изглежда леко встрани. Не забравяйте да следвате това правило съотношението между (продукция зарядно устройство) / Напрежение на Pin 17) трябва да се 2.1:1 . Можете да настроите тапицерия с шапка, за да се увеличи напрежение на пин 17, като 30-50mV. По този начин батерията, проблемът ще се чете "2" вместо "1". Точно това приспособяване се използва само от изпълнение на процедурата и от откриване на броя на батериите приложен , зареждането използва само deltaV така точно калибрирано напрежение не е задължително. За по-добро калибриране моля използвайте метод 2 (последователно свързване с компютър с помощта на адаптер USART като max232 или someting подобни).
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top