Интелигентна схема зарядно устройство

Здравейте Dexter Пич, Това се прилага само, ако имаш някои останало свободно място в програмата на членовете. разбира се .. Били ли сте някога, че се прави някакъв вид "здраве" проверка на батерията, след като е заредена? Без да се използват допълнителни бутони, бихте могли да направите от отговорност за фиксирано време (може би 5 или 10secs) и да превърне в резултат на спад на напрежението в редиците на дисплея, за да получите относителна показва колко добър батерията държи заряд. Ако това действие да се извършва при стартиране, можете да проверите във всеки един момент, а след това прекъсване на останалата част от процес (чрез изваждане на батерията). За по-добро (отнема време) чек, заподозрени батерията могат да останат в зарядното устройство и (след зареждане на батерията) тази "капка" контрол може да се повтаря на всеки час автоматично (и на запис). По този начин на батериите може да бъде означена с (качество) номер (9-1) и на "по-малко добър" ще получат подредени. Свърши хубава работа, здрасти, Ат.
 
АЗ проверка стар NiMH 1600mA батерия, която знам, че е в лоша форма. Това батерията държи перфектно такса за един ден, но след това е капацитета започва бързо намалява. Така че този метод на сортиране лоши батерии може да не работи както се очаква.
 
[Цитат = Dexter Пич] .. / / Така че този метод на сортиране лоши батерии може да не работи както се очаква. [/ Цитат] Вие сте прав, Dexter, е трудно да се намери надежден показател, мисля, че обикновено хората просто да ги изхвърля, ако това се случи, но често това е една или две в серия от батерии, които развалят цялата опаковка. Това, което аз предложих е действително някакъв вид тест Ри на батерията. Веднага след зареждане "нещата изглеждат добре", след това започва да намалява на по-стари (или малтретирани) такива. Може би (първи) изпитването трябва да започне след час. Мога да забележите разликата между лошо и по-добри, още след няколко часа. И след 2 или 3 ден е ясно дали те са си струва да бъде спасен. Ат.
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top