[No title]

T

totue

Guest
Здравейте, аз съм гледам за схеми на добър chargeur доведе киселина с поддръжка на таксите за максимално батерия от 65Ah. благодаря. Totue.
 
Gemius sprawdził, jak wygląda popularność urządzeń mobilnych marki Apple w różnych krajach. W Polsce chętniej decydujemy się na iPhone’y niż iPady, je ...

Read more...
 
В Absolut-добре е да има 13.8 V прилага за батерията по всяко време. Ако искате да получите малко по-сложни, използва ток ограничителя, така че когато 13.8 се прилага към изтощен акумулатор на ток е ограничен до около 1 / 10 или 1 / 20 от капацитета на батерията. Ако искате да получите още по-сложна, има напрежение 14,7 V по време на зареждане и когато настоящият пада до 1% от номиналния капацитет спад до 13,8 V.
 
Можете да използвате UC2906 (линейни) или UC2909 (switchmode) доведе киселина зарядното устройство от Texas Instruments.
 
Ние може да проектира чрез използване на прости цифрови IC's и аналогови muxer като 4067.
 
поглед към EPE август 2001 година в MCU fleman.
 
можете да приложите идеята, предоставени от банален, чрез изграждане на променлив напрежение захранване сайта за LM317 и усещане текущата floww на малък резистор власт, когато настоящият капки използва продукцията на сравнителен този смисъл настоящата, за да преминете на контрол терминал на LM317 да се откажа от напрежение в ток борбата режим.
 
Водещи батерията киселина трябва да се зареди с постоянно напрежение, а thasn постоянен ток. Като построени много от тези, които moniter на напрежението и се нарязват на по различно време аз дойдох до заключението, че най-добрият метод е да се използва много тежки токоизправител и добре подбрани трансформатор secondry дава напрежение от 14 voltes за поддържане на stait на на батерията. Така ще ви позволи да startthe автомобил със свързаните зарядно, а не да повреди зарядното устройство. Barrybear
 
Най-добрият алгоритъм е постоянен ток, в първия етап, и постоянно напрежение на втория етап (след постигнат максимално ниво на напрежение). Също така, всички напрежения са зависими от температурата, така че зарядното устройство е необходимо да следите температурата. Това не е важно, когато батерията е заредена в стайната температура (20 ... 25 C °), но в промишлени температурен диапазон (-20 ... +70 градуса C), това е много важно.
 
Аз няма да изберат постоянен ток първата част на обвинението. Ще има моменти, в които ще трябва да се зарежда батерията от терминал напрежение може би 1 или 2 voltes. А постоянен ток на този етап не може да inicalise батерията за пълно зареждане. Аз открих, че оловни акумулатори трябва да удари такса за преодоляване на всички остатъчни покритие на плочите и след това се оставят да се зарежда по време на капацитета на батерията. Barrybear
 
Разбира се. Когато батерията е в дълбок разряд, трябва да се използват други етап - в листа с данни UC2906 (UC3906) този етап се нарича "бавно зареждане". Акумулаторната батерия се ниска постоянен ток. Когато напрежението се повиши над минимално напрежение, зарядното устройство превключва на нормално зареждане. Виж листа с данни UC2906 от Texas Instruments.
 
Какво става, ако зарядния ток е от набор от слънчеви батерии и ток не може да бъде тествана? ASIC
 
[Изравни = оправдае: ac5d900154] Правилно зареждане на запечатани оловни акумулатори е много importent нещо за дълга и безпроблемна експлоатация на батерията, качване на файл съдържа много добро качество от оловно-кисели батерии зарядно може тези характеристики на бързо и сигурно зареждане на оловни акумулатори осигурява компенсация на температурата в допълнение двустепенен заряда с автоматично превключване и плаващ напрежение на зареждане. Надявам се помогне напълно за друг потребител да. Аз съм с това зарядно с всякакви проблеми и проблем [/ изравни: ac5d900154]
 
Здравейте отново качил по-добър вариант на надзорните PDF файл за проблем: вика: да забравя да го компилирате
 
Можете да използвате референтния дизайн, AN2107, които се публикуват на сайта Cypress. Тя може да се зарежда няколко вида батерии, включително киселина.
 
Здравейте тук е друг проект най-доброто с тревога Защита при обратен поляритет и много повече с него
 
Мисля, че най-добрият начин е да се усъвършенства спецификации и по-късно изберете подходящо устройство. Той стандарт зареждане профил е reqired само, използвайте фиксирана функция чипове. За по-напредналите проекти най-добрият начин изгради около процесора и изпълнение на всички функции на фърмуера.
 
Здравейте, тук е платки за първата си качил файла
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top