Въпрос по една проста схема

zealer

New member
Здравейте, опитвам се да си обясня в детайли случващото се, когато подобна схема заработи, но ето какво ми убягва засега:

При 1 KHz 0.7 V синус на входа не ми е ясно следното: как при такава изкривена форма на базовия ток и напрежение на Q2, емитерния (колекторния) ток има идеална синусоидална форма??

Прилагам картинки:
на горната графика Iе(Q2) и Ic(Q2) са съответно емитерния и колекторния токове на Q2.
на долната Ib(Q2) и V(n002) са съответно токът и напрежението на базата на Q2.
 

Attachments

  • project12A.PNG
    project12A.PNG
    46 KB · Views: 578
  • project12A_Graph.PNG
    project12A_Graph.PNG
    61.8 KB · Views: 479
Колега, с тези кракнати симулатори просто никога не можеш да вярваш на резултатите - лично мое мнение.Правил съм няколко абсолютно различни схеми с коренно отличаващи се елементи и приложение, но все пак са достъпни формулите, по които да се изчисли резултата.Бях повече от разочарован от резултатите , които излязоха, предвид че и самите схеми освен симулацията, (обратно на подобна система) първо бяха симулирани в реални условия и дори няколко бяха реално използвани вече в промишлени количества, а ефекта от изчислението на кракната Пспайс примерно бяха едни десетки хиляди килоампери консумация, някакви микрооми в резонансни вериги и други подобни.Така че засядай ако не си още над учебниците и виж как се изчисляват мощни нискочестотни усливатели...Там на абсолютно достъпен е описано всичкоза тях... Успех
 
....какво не ти харесва на схемката.....  стандартен аудиоусилвател с 2н5550 с коефициент на усилване 30...
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top