Добре дошли в Международния форум за електронни дискусии на EDABoard.com: софтуер на EDA, схеми, схеми, книги, теория, документи, asic, pld, 8051, DSP, мрежа, RF, аналогов дизайн, печатни платки, сервизни ръководства

Register Log in

Въпрос по една проста схема

zealer

New member
Здравейте, опитвам се да си обясня в детайли случващото се, когато подобна схема заработи, но ето какво ми убягва засега:

При 1 KHz 0.7 V синус на входа не ми е ясно следното: как при такава изкривена форма на базовия ток и напрежение на Q2, емитерния (колекторния) ток има идеална синусоидална форма??

Прилагам картинки:
на горната графика Iе(Q2) и Ic(Q2) са съответно емитерния и колекторния токове на Q2.
на долната Ib(Q2) и V(n002) са съответно токът и напрежението на базата на Q2.

Attachments

А

Анатолий Николов

Guest
Колега, с тези кракнати симулатори просто никога не можеш да вярваш на резултатите - лично мое мнение.Правил съм няколко абсолютно различни схеми с коренно отличаващи се елементи и приложение, но все пак са достъпни формулите, по които да се изчисли резултата.Бях повече от разочарован от резултатите , които излязоха, предвид че и самите схеми освен симулацията, (обратно на подобна система) първо бяха симулирани в реални условия и дори няколко бяха реално използвани вече в промишлени количества, а ефекта от изчислението на кракната Пспайс примерно бяха едни десетки хиляди килоампери консумация, някакви микрооми в резонансни вериги и други подобни.Така че засядай ако не си още над учебниците и виж как се изчисляват мощни нискочестотни усливатели...Там на абсолютно достъпен е описано всичкоза тях... Успех

hrpankov

New member
....какво не ти харесва на схемката.....  стандартен аудиоусилвател с 2н5550 с коефициент на усилване 30...

Toggle Sidebar

Welcome to EDABoard.com

Sponsor