часовник дърво / Reset дърво

O

openwindows

Guest
който може да обясни разликата между часовник дърво и проучване дърво?

 
Badanie przeprowadzone przez CNN dowiodło, że ponad połowa młodych Amerykanów korzysta z zasobów Internetu bez konkretnego powodu. Czy w Polsce jest p ...

Read more...
 
Е, това, което направих беше, изберете подходящи буфери за тези мрежи, искам да кажа часовник дърво-буфер за часовници и проучване на нулиране буфер (в зависимост от продавачите ASIC), set_dont_touch на тези мрежи, по време на синтез.Процедира, както е нормално за поток на пост синтез.

 
Аз не мисля, че те правят никаква разлика от гледна точка на синтеза.но аз не съм сигурен, когато става въпрос за пост поток синтез, може би само на техника за да се разграничат на часовниците и нулирането сигнали.

 
Въпросът тук е НЕ механиката или семантиката на Synopsys.

Има голяма разлика между дървото Часовник & Reset дърво - по отношение на правилното проектиране практики.

1.Дървото часовника трябва винаги да се "Skew Балансиран", за да се избегне синхронен прескача & раси.
2.Проучване на дървета - особено за онези случаи, когато е Asynchrounous Проучване - не може да бъде "Skew Балансиран" (в повечето пъти).
3.Проучване Дървото може да бъде по-натоварени от дърво Часовник - например - спокойна ДРК правило кабината бъдат определени за дърво Проучване - тъй като Flip-Flops нестабилно поведение е по-малко чувствителен за бавен уби във входа Reset (а входа е часовник).
4.Някои от ЗОП, помисли за синхронизиране на въвеждане Проучване сигнал с основните системния часовник.Въпреки, че това е правилна практика, за да се избегне Metastability в задния фронт на Проучване, някои коси могат да възникнат проблеми.За тези случаи, Carefull ДАТ трябва да тичам към сигнала на дизайнера.

 
Благодаря за информацията си, аз научих много от това.Един въпрос, какъв е смисълът от използването на нулиране дърво, ако те не са "Skew Балансиран".Може би, ако си дизайн винаги ще се отиде на известни състояние след асинхронно нулиране, тогава ще се избегне риска от развитие на metastability.Държавна машина дизайн е добър пример.

 
jkfoo написа:

Благодаря за информацията си, аз научих много от това.
Един въпрос, какъв е смисълът от използването на нулиране дърво, ако те не са "Skew Балансиран".
Може би, ако си дизайн винаги ще се отиде на известни състояние след асинхронно нулиране, тогава ще се избегне риска от развитие на metastability.
Държавна машина дизайн е добър пример.
 
Имате нужда от дърво Проучване за намаляване на натоварване.
Но Skew изисквания за нулиране дървета са почти несъществуващи за асинхронни Връща!

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top