определяне на ADC малко и скоростта

F

fanshuo

Guest
Здравейте, аз не съм много наясно за връзката между приемника на данни със скорост и ADC скорост (честота на дискретизация) и какво приемник спецификация ще определи броя на битовете на ADC. Благодаря много.
 
Analitycy bezpieczeństwa Doctor Web wykryli grożnego trojana dla urządzeń z Androidem. Próbuje on pozyskać uprawnienia root'a, aby móc w ukryciu ładow ...

Read more...
 
добре, благодарение pit1000 но искам по-подробен математически съотношения
 
Честота на данни (е [размер = 1] [/ размер]) ≥ 2 (честота на входния сигнал) е задължително условие и се нарича Найкуист критерии .... броя на битовете на ADC бита зависи от необходимата резолюция и скорост на приемника ...
 
и каква е честотата на входния сигнал? е честотна лента или честота център? така бита / секунда на ADC = скорост на данните на трансивъра?
 
Найкуист-Шанън за вземане на проби теорема гласи, че "Точно реконструкция на бейсбенд сигнал с непрекъснато работно време от своите проби е възможно, ако сигналът е bandlimited и честотата на вземане на проби е по-голяма от два пъти сигнал честотна лента." Повече информация: з ** P: / / en.wikipedia.org / уики / Nyquist% E2% 80% 93Shannon_sampling_theorem
 
Аз съм объркана, защо тогава тези сигнал на няколко GHz носеща честота, но с няколко MHz честотна лента не може да бъде директно АД ....
 
какво имам предвид чрез въвеждане честота е максималната честота на сигнала .... това е Найкуист критерии означава грубо ....
 
Hi fanshuo: Това не е често срещано АД конвертирате сигнали в няколко GHz, защото много трудни въпроси, свързани с дизайна да вериги, работещи при тези честоти ... Поради тази причина, това е по-лесно да конвертирате тези сигнали да бейсбенд, преди да използвате ADC, където важна тема за своята честота на дискретизация е сигнал честотна лента (обикновено на няколко KHz или MHz) ... За резолюцията, началната точка се изисква SNR в ADC, използвайки добре познат израз SNR = 6.02 * бита 1.76
 
в действителност това не е лесно и за двете получи висока скорост и резолюция
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top