компилатор С какво е най-доброто за AVR

H

hoclv

Guest
Какво C компилатор е най-доброто за AVR?
(Компилатор, Връзка, Debug, емулация ...)
Благодарности.

 
Zarządzanie bezpieczeństwem sieci firmowej w przypadku odległych oddziałów i filii firm wciąż stanowi spore wyzwanie. Dodatkowym utrudnieniem dla znalezienia odpowiednich, opłacalnych i łatwych do zarządzania rozwiązań są ograniczenia budżetowe oraz brak specjalistów IT w każdej filii.

Read more...
 
Readt му:

Кои C-компилатор да избера?

www.avrfreaks.com / Freaks / Статии / AdamJohnson / intro.php

Чух, че IAR е най-доброто, но то е и най-скъпо.IAR бе actuallly, участващи в развитието на AVR: www.atmel.com / dyn / ресурси / prod_documents / COMPILER.pdfФина настройка AVR
Има няколко предимства при използването HLLs вместо използване събрание език, когаторазработване microcontroller приложения.
Има, обаче, по традиция е била еднаосновен недостатък: размера на кода увеличава.
В AVR microcontroller беразработена с C езика, на ума, за да се даде възможност за изграждане на кодаефикасни C компилатор за AVR.
За да се подобри тази функция, още повече, развитието наС компилатор е започнал преди архитектура и набор инструкции сазавършени.
Като професионален съставител позволява на разработчиците в IAR системи в Швецияда представят своите коментари по архитектура и набор инструкции, ние бяхме в състояние да направиmicrocontroller много добре подхожда за C компилатор генериран код.
 
AVR Състав обзор:
www.omegav.ntnu.no/ ~ karlto / AVR / ccomp.html

 
Най-добрият компилатор за AVR е СССПЗ порт за AVR (безплатна, достъпна за Windows и Linux)
Но тя може да бъде малко трудно да се научат, ако сте свикнали с GUI и неща.

В сравнение с код размера и ефективността го удари на imagecraft компилатор.(Аз
бях чул, че ритъм на IAR компилатор много, но не мога да потвърдя, че един)

Когато имате нужда от "Изи" компилатор, IAR е може би най-доброто за AVR (както keil е най-доброто за 8051).Imagecraft е ОК, въпреки че е гадно GUI (especialy редактора и управление на проекти, са липсата на GUI компонентите! Когато го използвате, вие може би
искате да използвате спускане редактор, защото дори ми scrollmouse не работи с него!)

Antharax

 
CodeVision е може би най-лесният компилатор да използвате с неговите CodeWizard да започнат нови проекти, за нула време.

Аз ще избера между тези четири компилатори:

IAR www.IAR.com - Много е скъпо, но много професионално и поддържа почти всички други MCU семейства, което го прави лесен за промяна на друга MCU семейство.

CodeVison www.hpinfotech.ro - добра цена.Лесно CodeWizard

ImageCraft www.imagecraft.com / Софтуер - справедливи цени.Направете компилатори за Motorola, Texas Instruments & елхови Micros, както и

WinAVR (Windows версия на AVR СССПЗ) www.avrfreaks.com / AVRGCC / index.php - Безплатен и много добър, въпреки това.
Последно редактирани от мен на 26 октомври 2003 11:06; редактирано 2 пъти общо

 
Аз surpport че IAR е най-доброто, всичко е
на една страна.

 
WinAVR е много добро, и се обновява почти всеки месец.
Единственият проблем е, WinAVR не разполага със собствена IDE,
а вие трябва да напишете "Makefile", така че може би е трудно за начинаещи.Но, писане "Makefile" не е много трудно (може просто да модифицирате проба Makefile малко), и ще можете да направите вашия собствен IDE с UltraEditor или SourceInsight.Значи, аз препоръчвам WinAVR.

 
Здрасти ...

Опитах iar, ICC, cvavr и СССПЗ ...Аз preffer iar поради много добър код произведени.Освен това аз също намерих много стриктен iow го прави това, което тя програмиран за.GUI Също така е много добре. МНС има някои бъгове undescribed,
СССПЗ е твърде късно с подкрепата на новите устройства и cvavr е много добро за малки проекти лесно ..когато планът големи проекта отиде за iar ..когато сте програма малък чип отивам за cvavr.Можете да интегрирате AVREAL32 програмист към него много лесно ..тя е много добра комбинация

с уважение

отмените

 
Избера CodevisionAVR AVR да се развиват.
Последно редактирано от nooknikz на 03 Сеп 2003 8:29; редактирано 1 път общо

 
Просто сега съм да реши какво да се използва като основен C компилатор за AVR и какво мога да кажа, в какъв съм играч е:

IAR
Pro: OK за средни-голям огромен, или ако имате намерение да работи в различни UP (ARM / PIC / AVR)
Con: не е много удобен за потребителя, не appwizards, скъпи

МНС
Pro: OK за малко носител, удобен за потребителя, много код в уеб, appwizard
против: Проект подкрепа

GNU:
Pro: GNU
против: cmdline

Харесвам МНС, аз мисля, IAR ще бъдат по-полезни от много време

Само ми 2в,
нали знаеш.

/ W

 
Избера IAR Протей за симулация и трасирате.

 
Аз открихме WinAVR от AVR Freaks Глобата за малки и средни проекти.Терес много хора наоколо, които знаят много за нея и са готови да помогнат за свободно.

vkem

 
Хаи,

избера ICC компилатор. нейното лесно да use.and също му е generatos код.

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top