за MOS кондензатор

L

lhlbluesky

Guest
Имам problem.i употреба SMIC 0,18 трудовия процес (1p4m) за симулация в призрак, но кондензатор (Mim) има само един избор стойност, която е 606.875ff и единственото, което може да промени параметъра е коефициент на кондензатор Мим; тоест, minimm кондензатор е 606.876ff, обаче, имам нужда от кондензатор, чиято стойност е по-малък от 600ff, като 500ff, 200ff, 50ff и така нататък.

затова искам да замести всички кондензатори с MOS кондензатори, но не знам чувствителността на MOS кондензатор до ъгъла и температура, ако ъгъла и температурни промени, не знам колко стойността на MOS кондензатор може да промени, както и дали моята схема може да функционира нормално.

някой може да ми даде някакъв съвет?Pls.

 
Ако приложите на кондензатор на ADC и използването им съотношение аз внушавам, че това е най-добре да използват МИМ кондензатор, тъй като неговата съвпадение на линейност и е по-добре, отколкото кондензатор MOS, и това е по-малко чувствителни към процеса и температура от кондензатор MOS.Можете да опитате да променят кондензатор МИМ модел.

 
винаги можете да пуснати МИМ кондензатор в серия, за да получите по-малки стойности, като 500ff, 300ff др

 
но ми Lib съдържа само един параметър, който може да промени, т.е. коефициент на кондензатор 606.875ff; ако искам един кондензатор 50ff, тогава аз трябва пуснати 12 капачка на 606.875ff в серия, ако е така, е твърде голяма площ;

Освен това, аз симулирани кондензатор MOS, аз намирам, че MOS капачка е по-малко чувствителни към Temp и процес, отколкото Mim капачка за SMIC 0.18um процес, така че, аз мисля, MOS шапка може да се използва нещо? или друг съвет?

 
lhlbluesky написа:

но ми Lib съдържа само един параметър, който може да промени, т.е. коефициент на кондензатор 606.875ff; ако искам един кондензатор 50ff, тогава аз трябва пуснати 12 капачка на 606.875ff в серия, ако е така, е твърде голяма площ;Освен това, аз симулирани кондензатор MOS, аз намирам, че MOS капачка е по-малко чувствителни към Temp и процес, отколкото Mim капачка за SMIC 0.18um процес, така че, аз мисля, MOS шапка може да се използва нещо? или друг съвет?
 
Аз не знам как да редактирате файла модел, може ли някой да ми помогне? Освен това, виждам, че някой капачка използването на analogLib с модел - Мим и правилното W \ L стойност; е, че добре?

 
lhlbluesky написа:

Аз не знам как да редактирате файла модел, може ли някой да ми помогне? Освен това, виждам, че някой капачка използването на analogLib с модел - Мим и правилното W \ L стойност; е, че добре?
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top