елементарна схема на генератор на импулси

vanku60

New member
Търся опростена схема на генератор на импулси с 2-3 транзистора 2т 6551.Честотния диапазон да е 0-20000 херца.Предварително благодаря на отзовалите се.
 
Предполагам, че са ти попаднали два транзистора 2Т6551 и си се сетил: Абе не може ли да си направя едно генераторче (на какви имулси....!!!?). Аз мисля, че не може. Първо се намира литература по въпроса, после конкретна схема.. Експериментира се...много пъти схемите не работят... но пък си задаваш въпроса ЗАЩО?
И...така се учиш. А ако не искаш да извървиш този път. Няма проблеми. Търсиш подходящ магазин или WEB side i ....sпазаруваш на воля... няма царски път, брато. Всичко прябва да опиташ. иначе няма да ти е сладък хляба! :))
 
Руски сайт: Питаш-отговарят ти.
Израелски сайт: Питаш-казват ти къде да го намериш.
Български сайт: Питаш-обясняват ти, че си много тъп и това за което питаш няма да стане.
Аз не знам за такава схема. Провери в гугъла за "мултивибратор" и предполагам ще излезе нещо.
 
Колега, конкретизирай приложението на подобен генератор и защо точно с тези транзистори.Предвид, че те самите доста отдавна са остарели и няма налично ново производство, ще излъжа за годината, но едва ли са по-млади от 15 години, значи има един процес необратим за съжаление казва се стареене на полупроводниците, при който се изменят доста от фабрично заложените параметри. Ако просто кажеш какво точно искаш да прави схемата ще ти намерим подходяща....
 
....аааааа, не само мултивибратор....  има и триточкови,  индуктивна 3-точка, капацетивна 3-точка и т.н....
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top