въпрос за PSS анализ и периодични стабилно състояние

H

henrywent

Guest
Здравейте, аз просто започват да правят RF дизайн верига и аз имам някои много фундаментален въпрос, за да попитам, моля да ми помогне, ако знаете отговора. какво е периодичен или квази-периодичните равновесно състояние на верига, и какво е PSS анализ и разликата между преходно анализ (или DC анализ?), които се използват в аналогова верига дизайн? защо са стимул или стимули на ДОО анализ, необходими да бъдат периодични или съвместно периодични? Благодаря предварително!
 
Porzućcie Dropbox, Facebooka i Google - radzi Edward Snowden. Badanie przeprowadzone przez F-Secure pokazuje, że 53% badanych wyraziło wolę zmiany usług na zapewniające większą ochronę prywatności.

Read more...
 
• PSS (периодични стационарно състояние) анализ: Голям анализ на сигнала (AC анализ е малък сигнал анализ). Този анализ помага да се изчисли бързо стабилно състояние отговор на верига, която има много дълга времева константа, като осцилатори. Той определя периодично работна точка на вериги "," След ДОО анализ на веригата е linearized за периодична (път различна) работна точка с ефектите от преобразуване на честотата. След анализ на ДОО, можете да извършите едно или повече от периодичните малки сигнал анализи. Пример вериги, където бихте могли да използвате периодични анализи на малки сигнал включват превръщане на печалбата в миксери, шум в осцилатори, и да се премине кондензаторни филтри. "Периодичните малки анализи на сигнал (PAC, pxf и др..) Са подобни на конвенционалните малък анализ на сигнала (AC др. ), но, за разлика от традиционните малки анализ на сигнала тези анализи смятат, че ефектите от преобразуване на честотата. Други периодични анализи на малки сигнал използват PSS данни, за да започнете. • QPSS (квази периодични малка сигнал) анализ: Големи сигнал анализ, същият като PSS но няколко честоти (следователно интермодулация) влиза в сила. Вие трябва да изберете синусоидално или пулса на сигнала е по-голям и допълнителни сигнали трябва да бъдат sinusoid. Можете да се отнасят тези данни, за да намерят прилики или различия между PSS, qpss, Трън, оп и AC анализ. Моля, прочетете spectreRF анализ на теорията за повече информация.
 
Хареса ми секцията в дизайнерите употреба док, където се казва "периодични и quasiperiodic анализи може да се мисли като RF разширения на анализ SPICE DC". (# 14) Да! това би било най-простият отговор за какво са на ДОО и qpss анализи, благодаря!!
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top