Помощ с клавиатурата

S

sdf123

Guest
Здравейте всички,

Аз съм на работа клавиатура проект дървар сам, което е доста лесна за човек с опит, но за начинаещ като мен, това е hughe задача, така че се надявам някой да ми помогне малко.

Целта на проекта е по този начин:

Осъществяване на самостоятелни 4x4 клавиатура с батерия и верига, която може да записва всяко натискане на клавиш от клавиатурата и с течение на времето печат.Данните ще бъдат прехвърлени към компютър, след определено количество данни са били записани.Методът връзката може да бъде USB, RS232 и т.н. Също така на платка се очаква да бъде толкова малка, колкото е възможно да се поберат в корпуса на клавиатурата.

Благодаря.

 
Firma z Redmont tak bardzo chce akceptacji nadchodzącego Windows 10 przez użytkowników, że zdecydowała się na przywrócenie jednej z najbardziej popularnych funkcji, która została usunięta w Windows 8.x. Dla sporej części osób korzystających z systemu Windows takie funkcje jak Solitaire, Saper i Hearts były niedzownymi składnikami tego OS i decyzja ...

Read more...
 
Един от най-лесният начин да отида, е да се използва PICAXE-18X (PIC микроконтролера с преводач Basic) ..
Основната му говор включва I2C команди, така че лесно можете да се свържете РТК (Часовник за реално време), като например DS1307 (или подобен) и EEPROM (памет) 24LCXX-серия (например 24LC02 - 256 байта) ..
Това микроконтролера се свързва директно към серийния порт на компютъра и не изисква RS-232 Driver IC или специални програмист ..
Това е достатъчно да се свържете 4x4 пина клавиатурата, и писане на програмата в Basic - дори и ако на този етап не могат да имат опит в това - ще се нещо като няколко часа ..

Всички информация за тази мръсотия евтини, но мощен & изключително лесен за използване микроконтролери можете да намерите на адрес:
http://www.rev-ed.co.uk/picaxe/

С уважение,
IanP
Съжалявам, но трябва вход, за да видите този прикачен файл

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top