Мобилен антена и човешкото тяло

M

mkassem

Guest
Ало

Бих искал да знам ефекта на човешкото тяло за мобилни антена
и как можем да направим на антената insenstive в този смисъл
е това е проблем за широк антена група

отколкото

 
Niezależnie od tego, czy definiujemy je jako obraz, zbiór cyfr czy dane osobowe - informacje w dzisiejszym cyfrowym świecie są nie tylko wartością samą w sobie, ale przede wszystkim siłą napędową rozwoju cywilizacyjnego. Wojna o nie trwa.

Read more...
 
Здравей:

ефекта на мобилните антена е независим, а зависи от честотата на власт и приемник на предаваните сигнали.
в миналото, и в 1'th поколение мобилни комуникационни системи, този проблем е твърде сериозно, защото на плътността на голяма сила, която използва в тези системи, но в 2'th и 3'th поколение мобилни комуникационни системи не е толкова сериозни, както в миналото.ако искате да разберете лесно и толкова просто за влиянието на сила върху човешкото тяло може да се отнася за микровълнови печки.

уважавам.

 
Човешкото тяло работи като бариера, главно в високите честоти, защото на дълбочина кожата.Както по-голяма честота, проникването е по-малък капацитет и по-податливи на препятствия.Обикновено в мобилните приложения не е проблем, защото имате сигнал във всички посоки.За човешкото тяло, толкова по-близки на честота 2,4 GHz отива по-лошо, защото това е водата резонанс (и тялото е 75% от вода).

В широк антени група не може да се отстрани влиянието ...защото тя е електромагнитна характеристика.

 
Най-важно за мен е ефектът на тялото, за въвеждане на съпротивление на антената
е всеки орган, знаят как да направят minimze този смисъл

 
Антена разпръсна вълна в модела разлика радиация, основани на видовете, както и Monopole, дипол, или спирала антена и др
Предполагам, че може да повлияе на Ефект на тялото (?)

 
Мисля, че е толкова трудно, тъй като този ефект е различен при човек по човек, относителното положение, и т.н. Може да има една система, която варира от въвеждане на съпротивление, в определени граници (получено с мерки от подобно влияние), след което системата избира impedande, които дават максимален трансфер мощност (имате за измерване на мощност) избягване на отражения и има максимална ефективност.Той не е проста, но е възможно да се направи.

 
Мисля, че можете да се обърнете към някои документи с такова заглавие, че ефектът на тялото за изпълнението на антената в IEEE.Ефектът на тялото с изпълнението на антената е гореща тема Celular антена.

 
joshuacp написа:

Мисля, че можете да се обърнете към някои документи с такова заглавие, че ефектът на тялото за изпълнението на антената в IEEE.
Ефектът на тялото с изпълнението на антената е гореща тема Celular антена.
 
прочетете информацията в К. Фуджимото / JRJames, "Мобилна антена
Системи Наръчник ", раздел 6.1.1, стр.. 295 - XXXX
По същество въздействието на човешкото тяло на антената е акт
като основание равнина следователно промяна на модела и на
въвеждане на съпротивление.Някои хора казват, че най-антена за да
да е линия, тъй като диелектрик (човешкото тяло), няма да променя
съпротивлението за много.

 
Имам нужда документи за тази частица.

 
Трябва ми е-книга или статия, свързана с безопасността на мобилен телефон & взаимодействията между вълните ги и човешкото тяло.

 
За проучване относно безопасността на мобилен телефон и други източници на електромагнитни полета за човешкото Боби трябва изследвания на първо място в сайта на Световната здравна организация:
http://www.who.int/en/
Има много материали по тази тема.

 
Мисля, че той не се пита дали радиация ще вредят на човешкото тяло, но как да се направи нечувствителни антена.

Имам тествани досега областта някои все още мъниче антената strength.It Трябва да се отбележи, че тъй като по-високо честота 2GHz, самолетът H пила разпределение не е cirlce на всички.С ръка или ефект главата, антена насоченост ще се влоши.В някои посока Е сила е 20 db по-ниско от средното за страната.Винтови антена не е толкова добро, колкото по-ниска в групата.

Просто мисля, че трябва да се увеличи лъчение площ на антената, изберете някаква друга форма антена форма, за да се избегне последици върху човешкото тяло.

 
spikeyang написа:

Мисля, че той не се пита дали радиация ще вредят на човешкото тяло, но как да се направи нечувствителни антена.Имам тествани досега областта някои все още мъниче антената strength.It Трябва да се отбележи, че тъй като по-високо честота 2GHz, самолетът H пила разпределение не е cirlce на всички.
С ръка или ефект главата, антена насоченост ще се влоши.
В някои посока Е сила е 20 db по-ниско от средното за страната.
Винтови антена не е толкова добро, колкото по-ниска в групата.Просто мисля, че трябва да се увеличи лъчение площ на антената, изберете някаква друга форма антена форма, за да се избегне последици върху човешкото тяло.
 
Взаимодействие между мобилни антена и човешкото тяло е все още тема, много работа за хартия.Повечето документи говорим за здравето на ДАБ въпрос.Спомням си, преди да съм видял документ казва, че говори мобилни докато застана на стената ще бъде от полза за смекчаване на ефекта Ем.Но от гледна точка на изпълнение безжична RF, с различен дизайн, някои мобилни би загуба изискуем или да се откаже покана-го просто защото антената се близост до ухото или главата, което означава, главата може да absorbe магнитна енергия, излъчена от мобилен или базова станция.Pls имайте предвид, че цялата мобилен телефон трябва да се разглежда като антена!и се опитват да се запази далеч е възможно, докато го използвате.Wilson

 
някой има permitivity coductivity и permiability и допирателната загуба на човешкото тяло в VHF-UHF групите?

 
посетете:

http://www.edaboard.com/viewtopic.php?t=244374&highlight =

 
Преди много време направих прототип антена, която е лек вариант на Monopole с конусовидна пола за каска монтирани прилагане.Той е работил доста добре и е относително нечувствителен на шлема.

Режимът беше толкова глупав, че търсите ние решихме да не се изгради един наистина.Шегите просто никога не спира.Това вероятно е правилното решение.

Най-добрият начин да се сведе до минимум взаимодействие с тялото да се оформи модел радиация, така че тялото не е осветен, но дори това не работи много добре.

 
Човешкото тяло aboser някои Power RF.Така че, ако мярката на радиация модел ще намерите модел не е единна, тъй като някои енергия се абсорбира.

Ръката държи мобилен телефон е да се отрази на загуба връщане.Трябва да мярка връщане загуба с фантом за по-точен резултат

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top