Self ме възбужда и остатъчен Magentism в Постояннотоков мотор

R

rv15m

Guest
Аз съм върши year2 Електрически инж. лаборатория за ток Машини и трябваше да правя обичайните неща (magentisation характеристики, външни характеристики, както и самостоятелно възбуждане, а също и да намерят критичната съпротива. Знам, че от тук (Моля, поправете ме, ако PLZ грешна) че критичната съпротива е стойността на полето ликвидация съпротива, които, когато надхвърли, ще доведе до моторното да не може да се разработи напрежение, е това право? Означава ли това, има минимум областта текущата необходими за експлоатация на генерал DC? Също Не мога да намеря много информация за остатъчния magentization самостоятелно excitaion и как всъщност работи и какво се случва. Може ли някой да ми обясни?

 
Аз не съм толкова сигурна за критичната съпротива, но това, което казват има смисъл.

Самостоятелно възбуждане работи по следния начин: остатъчния поток в статора е достатъчно за генератор за развитие на изходното напрежение.Ако полето (възбуждане) процедурата е свързана в паралел с продукция, а след това на напрежението, произведени на изхода ще създаде ток в областта ликвидация, което ще увеличи полето (ако е полярност вдясно).Така че изходното напрежение ще се увеличи, по-нататъшно увеличаване на възбуждане, и така нататък, докато номинални стойности са достигнати.
Това работи само ако има достатъчно остатъчен привличане към проекта на целия процес.Като цяло, ако генератора е неизползван в продължение на няколко месеца, тази област е твърде слаб за самостоятелно възбуждане, но след само една сила-горе, че ще работи.

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top