PSpice началото и края сигнали

F

fugifox

Guest
Някой знае ли как PSpice (в WinXP) сигнали в края на симулация, а също и как мога да го наречем да започне една? По-точно аз построих програма на Java, която произвежда netlist и чете постигнатите резултати на Спайс. Програмата работи добре, но проблемът е, че аз трябва да стартирате симулацията ръчно. Така че вместо да натискате бутона подготовката си търся по-автоматизиран процес. Осъществяване netlist, наричайки Спайс симулатор, чакат до края на симулация и след отчитане на резултатите. Затова имам нужда от началото и края сигнали. Всякакви идеи ще бъдат много повече от осезаемо. Thx предварително
 
Myślisz, że o bezpieczeństwie płatności online napisano już wszystko? Nawet jeżeli, cyberprzestępcy nie ustają w wysiłkach tworząc nowe i niestety często skuteczne sposoby pozwalające włamać się na konto bankowe i dokonać kradzieży pieniędzy. Jak ustrzec swój majątek przed cyberatakiem?

Read more...
 
Здравейте. Как да започнете симулация? Преди няколко години написах една програма sismilar от вашата, но и за MS-DOS с TurboPascal и TurboVision. Той беше много лесно, тъй като в MS-DOS не съществуват теми и винаги знам, когато програмата си получава контрол. Ако използвате само Windows, което трябва да знаете, че процесът на PSpice е завършена. Виждам две стъпки: 1. Най-добрият начин е да се използва Windows API функции OpenProcess и WaitForSingleObjects. Търси в Google за тези функции. Аз бях forun един малък пример, но това е в VB. Това е много лесно, така че мисля, че ще го undrstand. http://vbnet.mvps.org/index.html?code/faq/waitforsingleobject2.htm 2. Не е много добър, но това е много лесно, ако нямат достъп до Windows API. (Аз всъщност не знам дали имате Windows API в Java). Можете да пуснете не подправка чрез себе си, но пише малко. Бухалка файл, а именно подправка и в края на тази бухалка файл напишете командата за създаване на някои временен файл. Например 123.log. И в себе си основната програма току-що сте да се провери в линия, когато този файл apperas. това ще бъде знак, че симулация готови. Надявам се това да помогне.
 
Доколкото ми е известно че няма подправка за непушачи системи Windows, ако е имало Linux подправка нещата ще бъде много по-лесно. Във всеки случай аз мисля, че второто решение ви предлагам е на практика по-добре, няма нужда да се бърка с Windows API, и това е много умен мога да кажа. Аз ще го пробвам и идват с обратна връзка, Thnx
 
[Цитат = fugifox] Доколкото ми е известно че няма подправка за непушачи системи Windows, ако е имало Linux подправка нещата ще бъде много по-лесно. [/ Цитат] Мисля, че трябва да посетите ngspice уеб сайт: http://ngspice.sourceforge.net/ Това е от следващо поколение, Спайс, тъй като, написани на тази страница. Това означава, че те подкрепят Спайс файлови формати. Опитайте, може да бъде това, което ви трябва.
 
[Цитат = _TopGun_] 2. Не е много добър, но това е много лесно, ако нямат достъп до Windows API. (Аз всъщност не знам дали имате Windows API в Java). Можете да пуснете не подправка чрез себе си, но пише малко. Бухалка файл, а именно подправка и в края на тази бухалка файл напишете командата за създаване на някои временен файл. Например 123.log. И в себе си основната програма току-що сте да се провери в линия, когато този файл apperas. това ще бъде знак, че симулация готови. Надявам се това да помогне. [/ Цитат] Аз просто се опитах по-горе решение, след малко е необходимо освежаване на познанията ми за партида файлове, но тя не работи, тъй като подправка не "изпрати" сигнал за дос черупка, която симулацията е завършен и дос черупки замръзва в очакване на готовност. Аз тичам симулацията с / опция R, което е причинило подправка, за да отворите и пуснете определен симулация като [в] pspice.exe / R "C: \\ Foo \\ simfile.sim" [/I]. Когато тичам бухалката файл симулацията е начална и крайна, но дос остава черупки от последната команда, която очевидно е [в] pspice.exe / R "C: \\ Foo \\ simfile.sim". [/I] Само. след ръчно затваряне PSPICE, следните команди на. прилеп файлове се изпълнява.
 
Изглежда ми много странно, че PSPICE не завърши коректно. Изглежда, че имаме различни варианти на PSPICE, защото моята версия (може да бъде много стар) не разбира "/ Д" опция в командния ред. Аз написах една проста програма на С + + (съжалявам, аз не пиша програми на Java. Всъщност аз се опитах да напиша някои програми в Ява, но това беше преди около 5 години така че познанията ми за този език не е много добър). Така че можете да го опитате с моя PSPICE и след това се опитайте с твоето. В този архив има прикрепен папка PSPICE. В тази папка има 7 файл: pspice1.exe - моята версия на PSPICE probe.exe - графики визуализатора (DOS, VGA) probe.dev - "устройства" файл за probe.exe sample1.cir - проста схема, резистивен делител run_pspice. . прилеп - DOS бухалка файл да тече симулация и да се създаде run_pspice.exe файл - ми main.cpp програма - ми програмата източник Изпълни в конзолата "run_pspice.exe" и да гледат за резултата:)
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top