GND и мощност СЛОЙ

H

henrywent

Guest
Здравейте,
метален слой, който ще използвате за GND и VDD следите, някои казват метал 1 за GND и метални 2 за VDD, казват някои метални 2 за двете.тъй като аз съм нов за аналогово оформление, аз наистина не знам слой, който да се използва по отношение на облекчаване на разположение и route.When свърша моята клетки,
мощността линии просто направи цялата ми оформлението изглежда разхвърлян.Имам нужда от вашите съвети за това как да се извършва и път властта песен (GND и VDD).благодарности!
с уважение,
Хенри

 
Badanie Cisco ujawnia wzrost zagrożeń dla bezpieczeństwa IT spowodowany "kulturą samozadowolenia" pracowników polskich firm.

Read more...
 
Здравей Хенри

По принцип трябва да използвате един от най метали за получаване на енергия за маршрутизация на ниво чип, за да се сведе до минимум IR капки.Какво метални изберете зависи от метална тръба, до които имате достъп, трябва да имате 7 пласта с три дебели слоеве може да избере да маршрут VDD в метални 7 от тампон за клетки и път GND под нея в метални 6, спестяване на пространство за маршрутизация канали и като себе си малко прекъсване.Ако имате само три слоя тогава, че е малко вероятно да бъде опция.
В клетка ниво аз обикновено маршрут двете VDD и GND в метални 1 horizonally, това означава, че може да кран директно в текущата ми огледала, охрана пръстени
др Тогава използвайте метални 2 изключително за маршрутизация и вертикални метални 3 за хоризонтално.Би било хубаво да се използват метални 1 изключително за хоризонтално, но prevelance на guardrings
т.н. принцип прави, че неловко стратегия.
Заслужава да се забравя, това са само насоки, в крайна сметка решението ще дойде до

- Блок функция (високи токове / висока честота ще изисква високи дебели стека метали)
- Metalisation опции
- Най-високо ниво на изисквания (какво е силата стратегия за чип първо ниво?)

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top