снимка 16f877 програма памет неработещ

R

roy mathew

Guest
Здравейте всички ми снимка 16f877 работи известно време и след това не функционира. Когато се опитах проверка на бала той показва грешка. Веднъж изтрити и отново програмирани проблем решава временно. Моят проект използват ADC и има LCD интерфейс в него ADC суровини се управляват от Lm 324 оп усилвател LM324 се захранва от 9V една доставка края на пуснати напрежение е ограничено до 5.5V използване ценерови. Използвам сериен програмист да се зареди програмата. Може ли някой орган да ми помогне в това отношение?
 
Użytkownicy smartfona Samsung Galaxy Note 2 otrzymują sprzeczne informacje na temat aktualizacji do Androida 5.0 Lollipop.

Read more...
 
тази информация, аз го чух от някои technicals в PIC16F877, тъй като програмата размер отида по-голям от броя на грешките на програмиран на своя увеличение
 
Здравейте аз не са Опит с такъв проблем. а по принцип съвет е да се подобри снабдяването. използват обходен кондензатори за доставката. проверете оформление може да се наложи някои промени може да намерите на този MCH @ следния линк http://www.williamson-labs.com/480_byp.htm Салам Hossam Alzomor www.ig. орг
 
Имам encounered тоя път, когато се програмира PIC бяха определени и програмист да използват ниско напрежение на програмиране. Това, което прави, е, че RB3 е винаги един вход, използван за програмиране от страна на веригата. RB3, тъй като е оставен открит в моя кръг, то вероятно вдигна шум и в крайна сметка програмата памет има развален, въпреки че той е работил за известно време. Уверете се, че не го програмиране с помощта на ниско напрежение възможност за програмиране.
 
Мисля, че е така, защото на някои бедни отделяне на Захранване и bypas кондензатори твърде далеч от PIC. След като имах проблем с честота метър: когато чип е бил планиран, тя работи перфектно, но след известно време, особено при наличието на преходно положение apeared (като многократно преминаване включване и изключване) на програмата памет има развален - тя изглеждаше като тя беше изтрит. Поставянето на някои bypas кондензатори го решават.
 
Здравейте съжалявам за това, че далеч за дълго време решават проблема, когато Rb3 щифт обосновани с 3.2k резистор и asigned като се постави. Но аз не можах да разбера на rason правилно. Благодаря ви много ВВВ. благодаря
 
Е, планирани за прилагане на мира, с възможност за LVP (ниско напрежение за програмиране) поддръжка. Това се оказа RB3 в един вход. Тъй като това е само плаващи, страна влезе в режим на програмиране от само себе си и да се изтриват (поне частично). Не трябва да даде възможност LVP, ако няма да го използвам. Вижте моя пост в тази връзка http://www.edaboard.com/viewtopic.php?p=661263 # Обърнете внимание на тази привързаност, също. Виж стр. 183 от листа с данни за повече информация.
 
Внимавай за 2 неща: 1. Изключване LVP 2. Използвайте 0.1uF cermaic отделяне кондензатор, или малко LC филтър
 
Здравейте [цитат] в PIC16F877, тъй като програмата размер отида по-голям от броя на грешките на програмиран на своя увеличение [/ цитат] \\ И теб сигурен за тази информация. Никога не съм имал пред които са изправени или haeared за преди Благодарение Хайтам
 
използване +5 V точно за своя доставка 78ls05 3 щифта to92 случай или други подобни или по-нисък тип отпадането 5.3 след това си на обхват на нормалната експлоатация и то ще бъде нестабилно напрежение към своя жаргон се повече от 5,3 или както е посочено програмиране напрежение играе роля в това как грешки флаш EEPROM на замърсяване и в над запише данните ROM е трудно EEPROM може би, но може да се направи в някакъв код да водят и сериен кабели възможно най-кратък и далеч от монитори и захранващи кабели
 
Здравейте, благодаря много за суровини, предоставени от Ейвъри тялото. VSMVDD споменати тук, за власт suplly напрежение. Iam използване 78lso5 себе си, има ли някакъв проблем, ако доставката падне под 5V до 4.6v. А всичко това нестабилност говори се, че означава снимка не е подходящ за използване Ина пресечена индустриална среда.
 
Имам опита захранващо напрежение 4.2V, за 16F84a Все още работи доста добре. PIC micrcontroller са стабилни, за мен, и да го използват с години. Въпреки това има много малко необичайна конфигурация тук и там, което един програмист трябва да вземат под внимание. Лесно е да пропусна по някои точки в 100 над страниците на PIC16F877 документ. Чрез опит, ще бъдете в състояние да се избегнат някои пит-дупки. www.siongboon.com
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top