първи стъпки в програмирането на контролери/Асемблер

plinom

New member
Здравейте на всички аз съм студент 2 курс в ТУ- София специалност Електронна техника преди това съм завършил Професионална гимназия по електроника специалност Микропроцесорна техника интересувам се конкретно от програмирането на микроконтролери (всякакви) на Асемблер/С или друг езика ако има такъв, но истината е че просто нямам от къде да се чете имам един тон книги на английски и макар че добре  разбирам езика някак си не ми става ясно за какво става дума , мисълта ми е съществуват ли добри книги на български (по-възможност в електронен вариант и безплатни )които да дават базови познания на добро ниво, просто да се почне от някъде ,от къде мога да черпя информация,компилатори за симулация код писан  за микрокнтролери , симулирането на схеми с тях и въобще всичко свързано с тях .Аз съм новобранец във форума и ако нещо съм сгафил в писането на тема  или просто съм объркал мястото простете.
 
Здравей :) един съвет да ти дам ако може  :) виж в библиотеката на ТУ сигурно има нещо интересно,
имам учебник за асемблер и С на БГ ама инфото за асемблера не е много...
 
има и аз  съм взимал книги от там но специално  за асемблер книжките с която разполагат са от преди 20-25 години когато библиотекарката ми я подаваше  я тупна 1-2 пъти да и падне прахта аз съм склонен и да си закупя нещо интересно което да ми върши работа но малко по-разумна цена
 
ami samo trqbva da se ugovorim i az da go izrovq i napravo shte ti go dam nqma kvo da mi go plashtash
dano ti svyrshi rabota :) pishi mi na mail-a da se ugovorim neshto
 
Виж тука: http://constructor.bg/shop/product_info.php?cPath=187_261&products_id=12027&osCsid=bda1891bf9fbd4de08b7c0ca914864a7
PIC микроконтролери, Част 1 и 2 (комплект) - 39лв. Скъпи са, но добре е изложен материала.
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top