проблем на честота отклонение на LO в системата Bluetooth

S

sunjiao3

Guest
Здравейте, приятели, аз срещнах един странен проблем! В sytstem Bluetooth, толерантност на Честотен дрейф на ФК за пакет с 1/3/5 времеви слот е 25KHz/40KHz/40KHz. И резултатът от теста проверява, че вече пакет с 3/5 слота време ще трябва Higer Честотен drfiter от само 1 път слот (625us). Но защо? Мисля, че колкото по-дълго отработеното време, по-стабилна LO ще бъде и по този начин LO честота трябва да са по-стабилни с по-малко дрифт. Бихте ли всеки един от вас, моля Enlight мен по този въпрос? Благодаря Ви предварително! Поздрави!
 
Здравейте, повече слотове време имате, толкова по-висока е средната мощност, която предава и след това по-висока е температурата дрейф на вашите LO. Надявам се това да помогне.
 
Здравейте, RFCMOS, благодаря ви за вашия отговор, но аз не го разбирам добре. Един времеви слот equalls само 625us, така и възможно drfit температура ще бъде толкова очевидно, за да се промени честотата на дрейф? И как бих могъл да се провери дали то е причинено от температурата? Ще ви моля, дайте някои примери или детайли? Благодаря Ви предварително!!
 
Вярвам, че sunjiao3, какво RFCMOS се предполага, че с течение на времето, температурата може да се разнообразява LO честота. Сигурни за тази теория. За да се уверите, изпълнете отново теста си при температура контролирана среда (0C, 30C, 50C). Други възможности LO фаза шум или нещо модулиране на LO. Дълъг период от време дава повече време за шум и модулация да добавите. Ако приемем, че не е нужно фаза тест шум, да разгледаме най-LO си спектрален анализатор. Колко чиста е захранването? LO си се хранят от импулсен регулатор?
 
Здравей, GE, благодаря ви за вашия отговор, температурен коефициент е проблем. В схематичните симулация, аз открих, че отклонение на температурата само 0,015 степен може да доведе до отклонение на честота 15KHz. Но, радиостанцията работи в пълен дуплекс начин в режим TDD. Това е, независимо дали е приемник режим или режим на предаване, LO не спира да работи. Така че, аз се чудех какво RFCMOS каза, защо повече слотове време пакетът се състои от повече мощност, която консумира? Що се отнася до това, което каза, GE, дълъг период от време дава повече време за шум и модулация да добавите? Както казах по-горе, ето продължава да работи в режим приемане / предаване. По този начин, времетраенето на пакети картина?
 
Е захранването стабилно? Понякога това се случва, ако не са стабилни пристрастия.
 
Здравейте, на борда си, усилвател на мощност осигурява повече енергия, когато имате три TS, в сравнение с 1 TS. Поради това, температурата трябва да бъде по-висока в този случай, което може да предизвика отклонение на референтния осцилатор. За да демонстрираме това, можете да използвате външен генератор на справки. Надявам се, че съм ясен и че тя може да помогне
 
sunjiao3, Вие казвате LO работи на пълно работно време ... Предавателя предава на пълен работен ден или само през времеви? RFCMOS се предлага,, че секцията RF само предаване по време на времевите слотове, следователно връзката между времеви и усилватели за производство на топлинна енергия за отопление на LO източник. Неразбрани и изобразяването кумулативната допълнение на шума.
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top