покосяване филтър картографиране

S

svensl

Guest
Здравейте всички;

Считаме за сигма делта модулатор с sinc покосяване филтър.
Продукцията ще бъде 7 битов цифров сигнал.Захранване е 1.5V.

Това, което искам да направя е изхвърлете грубо 100mV от доставката релси.Така че аз искам моите ефективна мощност да е в диапазона от 0.1 до 1.4V.Затова аз искам изхода на покосяване филтър да се b'0 за 0.1V и b'1 за 1.4V със 128 LSB действия между тях.

Очевидно цифровата O / P за 0.1V НЕ 0000000 и също така не се 1111111 за 1.4V.Как може да сте сигурни, че 0.1V и 1.4V План за правилното цифрови стойности?

Благодарности

 
Czternastoletni uczestnik konkursu hakerskiego połączył się bezprzewodowo z komputerem pokładowym tak, że był w stanie kontrolować różne funkcje mechaniczne pojazdu przy wykorzystaniu zdalnego pilota, którego zbudował z elementów kupionych w sieci Radio Shack za 15 dolarów. To wywołuje dyskusję o bezpieczeństwie systemów IT w motoryzacji.

Read more...
 
Моля, обърнете внимание на борда правила.Избягвайте по-командироването.

Аз не виждам въпроса, свързани с CIC.Това
е просто за сигнал лющене.Лющене трябва да бъде направено след decimator постигане линейност и в близост до редица ограничения.Трябва да има един малко допълнително решение за компенсиране на мащабиране на символи грешка, ако S / N е достатъчно.

 
Благодаря ви за отговора.Аз не съм сигурен как ще отидем за този сигнал лющене.

Като прост пример разгледа желания 3bit изходен сигнал с 1V като ориентир.Сега, като се използва допълнителен късче на O / P на sinc да направи разграничение между 16 държави.Така LSB е 1/16V.Ако се предположи, че искам да се игнорира 2 LSB (2/16V) изключване на релси ми цифрови 4 битов код диапазон е 0010 до 1101.Или в аналогов термини 1/8V да 7/8V.

Е как да направя това на сайта на 3 битов сигнал 000 до 111?С уважение,

Току-що разбрах, че ако се премахне LSB от 4 битов номер I край горе с 3bit номер с всяка стойност наблюдавани два пъти.Така че отговорът е да, допълнително LSB трябва да работи.

Thnks

 
Мислех, че на мащабиране чрез умножаване на CIC продукция с мащаба фактор, извади компенсира,
като се прилагат насищане логика в диапазона граници за да се предотврати от аритметична преливник, разкомплектоващи ниското битове, за да се постигне планираното резолюция.Можете да проверите резултатите от молив и хартия метод или с джобен калкулатор.За постигане на еднакво разстояние продукция картографиране, по-висока резолюция режийни (2 или 3 бита) е необходимо, преди лющене операция.В специални случаи, покосяване фактор може да бъде модифициран от власт от две до arbitray стойност.Това се осигурява мащабиране опция.

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top