объркване между резето и flipflop

K

kaustubh

Guest
От една страна се казва, капаче не е зависи от часовника, или ключалката не часовник вход (четене SR фиксатор) .. но от друга страна се казва, капачето е на нивото trigerred .. отделени възможно това? благодаря
 
Уважаеми Kaustubh Latch ниво задейства и FF ръба задейства. Но в много учебници те започват обсъждане на стругове без часовници, а по-късно те идват да се изработи с часовници. Предполагам, че това, което сте объркани. По принцип в много учебници стругове са обсъдени с обикновено SR ключалката. След отделения дискусия отива в ключалката SR с часовник. Но в действителност ключалки са проекти с мощност промяна в нивата, но FF са проекти с изходна промяна в възходящ или низходящ краищата на часовниците. Надявам се, че помага Благодарение
 
Изходът на бравата се стойността си веднага след като входовете са (ниво задейства) ... не се нуждае от часовника, за да се синхронизира функционирането му като случай на FlipFlop ... което само променя своята продукция, когато има часовник край (край задействали) ... така капаче сетивата на 0 или 1, но не преходът от 0 до 1 или обратното ... : D
 
Здравей, Салма каза, FF ръба задейства бравата се задейства ниво FF също се състои от две ключалки е господар работи с високо ниво на часовника и още един роб работи с ниско ниво на часовника може да обратно най-добри пожелания, Рания
 
Благодаря на всички за отговора .. изчиства ми съмнение Но аз имам друг въпрос .. flipflops по подразбиране са магистър-роб? защото имаме D джапанки (ръб trigerred) без това господар и роб arraangement
 
kaustubh, може ли да изпратите Dff схеми, които сте използвали, за да се обясни, когато сте господар и роб върху него? най-добри пожелания, Рания
 
Ниво чувствителен означава, че минава цялата информация за това конкретно ниво часовник като например, ако имате малко 10101010, така че да може да премине през цялата дата или високо ниво или ниско ниво на часовника ........... .....
 
Ето го: Също така може да искате да погледнете в тази връзка http://en.wikipedia.org/wiki/Flip-flop_ (електроника) линка по-горе казва, че фигурата по-долу е "край trigerred Flip Flop "без магистър-роб споразумение. Поздрави Kaustubh
 
Роб господар структура ще намали състезателни риск. аз не мисля, че това е свързано с ръб или ниво чувствителен внимание. кърмата е по-бързо от FFS по природа и заеми време може да се прилага на ключалката. Има много на определението объркване относно резето и FFS. Някои учебник отнасят всички елементи часовник за съхранение като "регистър", но някои ги наричат ​​flipflop.
 
могат да се лекуват flipflop като две резета, първото захапване е чувствителен на високо ниво, на 2-ри ниско ниво чувствителен, тогава flipflop е negetive
 
разбирането на разликата между резето и флопа е от решаващо значение за времето корекция
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top