как да се симулира шума на PFD + ПС + LPF използване hspicerf?

Y

yxh12321

Guest
Здравейте всички:.. [COLOR = "червените"] зб тон = 10meg nharms = 127 опции hbtraninit = 1U tramforhb = 1 = 2 hbmethod hbnoise V (си) Vref 11-ти декември 10 год. 10meg [0,1] срещу сонда HB (.. си). сонда hbnoise onoise [/COLOR] 1, искам да СИМ шума на PFD & ПС и LPF и IREF, това е част от netlist, че аз научих от paper.but вълната outputed не е съвсем така показа във вестника. абсцисната ос, е почти същият като хартия, както се компенсират честота (Hz). но ординатата са много diffierent, единицата за мината е V ^ 2/Hz.however е DBC / Hz на paper.I съм много объркан за това. моля да ми помогне, аз съм нов човек да учи PLL. 2, referece честота е 6MHz, 0 фазовата разлика, но аз определено тон = 10MHz, съм аз нали? 3, nharms = 127 защо е 127? Как да настроите този параметър? Аз съм нов риби в тази област, моля да ми помогне ~ ~ ~
 
Аз честно казано очаквам вашата помощ ~ ~ ~
 
Аз съм откровено чакат за вашата помощ] ~ QUOTE Смятате ли, че има някой, който може да отговори с лошо описания. Това също е много вярно за [URL = http://www.designers-guide.org/Forum/YaBB.pl?num=1297218451/2 # 2] Designer's Guide Обществен форум - се нуждае от вашата коментар: как да направите захранването шум под внимание при проектирането PLL [/URL] ни показват Followings.
Това е част от netlist, че аз научих от [цвят = червен] книга [/ цветен]. но outputed вълна съвсем не е така показа в [цвят = червен] книга [/ цветен]
-. [цвят = червен] книга [/ цвят] ви, посочени по-горе. - Архитектура на вашия PLL синтезатор. Integer-N или частични-N? - Резултат честота на PLL синтезатор - Сравнение на честота и справочник честота Вижте "hspicerf / shallowchip / PLL_PART_I" и "hspicerf / shallowchip / PLL_PART_II". [Цитат] . PHASENOISE Извършва фаза шум анализ на автономни (осцилатор) схеми в Hspice RF. . Синтаксис PHASENOISE изход frequency_sweep [метод = 0 | 1 | 2] + [carrierindex = INT] [listfreq = (честоти | Няма | всички)] + [listcount = Вал] [listfloor = Вал] [listsources = ON | OFF] + [фалшив = 0 | 1] [/ цитат]
 
Смятате ли, че има някой, който може да отговори с лошо описания. Това също е много вярно за [URL = http://www.designers-guide.org/Forum/YaBB.pl?num=1297218451/2 # 2] Designer's Guide Обществен форум - се нуждае от вашата коментар: как да направите захранването шум под внимание при проектирането PLL [/URL] ни показват Followings. - [Цвят = червен] книга [/ цветен] ви, посочени по-горе. - Архитектура на вашия PLL синтезатор. Integer-N или частични-N? - Резултат честота на PLL синтезатор -. Сравнение Честота и Референтен честота Вижте "hspicerf / shallowchip / PLL_PART_I" и "hspicerf / shallowchip / PLL_PART_II"
Здравейте pancho_hideboo, благодаря Ви за съвет. 1. Аз не знам как да се качите на хартия, съжалявам others.I ". Но името му е "Предсказване PLL фаза шум и трептене с HspiceRF" 2.My PLL е Integer-N 3.output на VCO = 108MHz честота 4.Reference = 6MHz, и аз не знаем значението на "Сравнение на честота" . Моля, дайте ми повече помощ.
 
2 referece честота е 6MHz, 0 фазовата разлика, но аз определено тон = 10MHz, дали съм прав [/ цитат] Грешен?. Трябва да се 6MHz.
3, nharms = 127 защо е 127? Как да настроите този параметър?
108MHz = 18 * 6MHz. Ако вашата схема се изисква до 10 хармоници на 108MHz, трябва да настроите nhharms = 10 * 18 = 180.
Използвайте "[цвят = червен] phasenoise.. [/ цветен] "вместо" [цвят = червен]. hbnoise [/ цветен] ". И е добре да използвате "[цвят = червен]. SN (стрелба-Нютон) [/ цветен]" вместо "[цвят = червен]. HB (хармоничен баланс) [/ цветен]" като следното. [Цитат]. SN тон = 6meg nharms = 180 trinit = 1U oscnode = посочени. Phasenoise V (си) в 11-ти декември, 10 10meg метод = 1 listfloor =- 300 [/ цитат]
 
Здравейте pancho_hideboo, благодаря ви много за вашите reply.I ще се опита това, което каза днес. мога ли да задам още един въпрос. Аз прочетох някои документи за това. Някои от тях предполагат PFD + CP + VDC (или iprobe), за да получите текущата шум. Някои от тях предполагат PFD + CP + LPF, за да получите шум фаза директно. Аз съм объркан за това. Бихте ли ми казали по какъв начин е правилно? И ви благодаря отново !!:)
 
Някои от тях предполагат PFD + CP + VDC (или iprobe), за да получите текущата шум. Някои от тях предполагат PFD + CP + LP, за да получите шум фаза директно. Аз съм объркан за това. Бихте ли ми казали по какъв начин е правилно?
Разбирате ли един работещ механизъм на PLL синтезатор си? По отношение на шума в групата, те са едни и същи, ако LP никога не добавя допълнително шум. Въпреки това и двамата не предвиждат шум, DBC / Hz директно. И двете предоставят шум, dBrad / Hz. Виж [URL = http://www.designers-guide.org/Forum/YaBB.pl?num=1241917016/6 # 5] Designer's Guide Обществен форум - как да се измери шума фаза на PLL [/URL] и свързани с тях? връзки.
 
Здравейте pancho_hideboo, благодаря ви много за да ми помага. Аз ще го проучим сериозно.
 
Здравейте pancho_hideboo, аз съм много оценявам, че ми помогна много. И аз също искам да научите как да използвате spectreRF за симулиране на шум на всяка част на PLL. Следях някои хартия за ДОО + Pnoise, но резултатът е напълно различен неприемлива. Може ли да ми даде някои подробности хартия или има линкове за това?
 
1, искам да СИМ шума на PFD & ПС и LPF и IREF, това е част от netlist, че аз научих от хартия. но outputed вълна [= червен цвят] съвсем не е като [/ цветен] [/ б], че е показано в [= червен цвят] книга [/ цветен] .
И аз също искам да се научите как да използвате spectreRF за симулиране на шум на всяка част на PLL. Следях някои [= червен цвят] книга [/ цветен] [/ б], за да използвате ДОО + Pnoise, но резултатът беше [= червен цвят] доста различни [/ цветен] [/ б] неприемлива . [/ цитат] Как са те по-различни? Не мисля, че проблемът може да бъде разрешен, дори ако използвате Cadence Призракът вместо Synopsys Hspice. Methodolgies на симулацията са напълно същия, дори ако използвате симулатора всички продавача. Мисля, че имате нужда от изучаване на основните въпроси от теорията на PLL преди ЕАО-Tool-Play.
Може ли да ми даде някои подробности хартия или има линкове за това
[URL = http://www.designers-guide.org/Analysis/] Проектант Ръководство на Общността - анализ [? / URL]
 
Смятате ли, че ще предоставя финансова помощ на други хора - това е добре ?
2gy.ru
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top