Мога ли да прехвърля данни между два часовника домейн така?

T

tarkyss

Guest
Мога ли да прехвърля данни между два часовника домейни като този?
Мисля, че е опасно, защото битовете на данните може да се забави един цикъл или два цикъла, така че някои малко могат да бъдат актуални данни, както и някои от тях могат да се предходния data.but се доказа, че може да работи (чешмяна изход), защо ?
PS, clk1 може да бъде по-бързо, отколкото clk2 или по-бавно, отколкото clk2, освен това, има някакъв контрол на сигнала не съставен тук.
Съжалявам, но трябва вход, за да видите този прикачен файл

 
Sklep Agito.pl postanowił przyjrzeć się wyborom dokonywanym przez internautów kupujących laptopy. Przedstawiona analiza dowiodła m.in., że najpopularn ...

Read more...
 
Здрасти,
Тази техника е безопасно за едно малко сигнали
Можете да направите това за data_bus само ако то е сив код, който гарантира, че само един малко промени в даден момент.
Вие сте прав да се каже, че това е опасно за мулти-малко сигнали.

За data_buses, друга техника се използва, когато data_bus е потвърден от един-единствен сигнал малко контрол, който е синхронизиран с помощта на FFS (като този в диаграмата)

Провери този документ, който дава много добро обяснение:

з п **: / / cadence.com / технически документи / cdc_wp.pdf

The Circuit споменах по-горе в раздел 3.2

Всякакви други насоки от някой друг ще бъде от полза.

Б

 
Беоулф е правилно да се каже THT

tarkyss, изображението по-U е просто "просто устроения синхронизатор "....тя може или не може да работи в зависимост от Metastability резолюция време честоти N часовник ... но разбира се ITZ за едно малко ....

 
Беоулф написа:

Здрасти,

Тази техника е безопасно за едно малко сигнали

Можете да направите това за data_bus само ако то е сив код, който гарантира, че само един малко промени в даден момент.

Вие сте прав да се каже, че това е опасно за мулти-малко сигнали.За data_buses, друга техника се използва, когато data_bus е потвърден от един-единствен сигнал малко контрол, който е синхронизиран с помощта на FFS (като този в диаграмата)Провери този документ, който дава много добро обяснение:з п **: / / cadence.com / технически документи / cdc_wp.pdfThe Circuit споменах по-горе в раздел 3.2Всякакви други насоки от някой друг ще бъде от полза.Б
 
Аз съм мисля, че това ще работи properly.J Уст поеме clk1 е 50 MHHz и clk2 е 100 MHz след това данните ще идват по различно spped в clk1 и с различни clk2 и ние ще пропусне някои bits.We свикнал да е в състояние да обхване данните.

 
Аз съм това, което иска за е защо този стил работи с едно малко, но не и с данни автобус?

 
vikas_lakhanpal27 написа:

Аз съм мисля, че това ще работи properly.J Уст поеме clk1 е 50 MHHz и clk2 е 100 MHz след това данните ще идват по различно spped в clk1 и с различни clk2 и ние ще пропусне някои bits.We свикнал да е в състояние да обхване данните.
 
Омара,Аз съм това, което иска за е защо този стил работи с едно малко, но не и с данни автобус?Мисля, че имам навик работа с едно късче също.Диаграмата ф е приложен не е correct.If Ур transffering данни между 2 часовник domaind има shuld се някои signalson контрол на базата на данни, ще получите latched.Moreover на часовниците ще бъдат фаза също!
Има shuld се някои часовник връзка betwen иначе тя никога няма да се случи.
Надявам се това ще помогне U!

 
Здравейте всички,

Въпросът за Омара е разумно.

Моето мнение е, че двойното етап синхронизиране в случай на прехвърляне на домейн часовник ще работи както с едно малко или автобус сигнали, ако се вземе специално внимание при проектирането на синхронизатор синтез от гледна точка.

В противен случай, FIFO може да се използва за да гарантира, че няма корупция, ще се случи в преноса на данни.

Приятен ден!

 
Мисля, че може да работи правилно, защото тя е класа asyn за сън структура.

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top