Имам нужда от термична компенсация логаритмичен усилвател

T

techie

Guest
Имам нужда от термична компенсация усилвател дневник, за да конвертирате логаритмична различна резистентност към повече или по-малко линейно напрежение. Температурата compenstation може да се направи в областта на софтуера, ако мога да знам точната формула обезщетение с температура, както аз вече имате температурен датчик на борда. Благодарение Techie
 
Jak podają najnowsze dane Google, mniej niż 1% użytkowników Androida miało w ubiegłym roku problemy spowodowane złośliwym oprogramowaniem.

Read more...
 
Здравейте techi, мисля, че можете да го направите по друг начин. Първо трябва да знаем какъв тип Temp сензор имате, например Pt100, типа на термодвойката (JKS или др.) След това гледат към Максим и линейни Technologie или други manufactors за специални чипове за themperature измерване. Има някои чипове на пазара с тази функция. Например: имате themocouple тип К, така че да избера най-подходящия за този чип и имате линейно изходното напрежение. Roscoe
 
Мисля, че не е да си точка. Температурата не е проблем. Вече имам датчик (на базата термистор) и е с температура стойност, изчислена в областта на софтуера. Сега искам тази стойност да се прилага за логаритмична усилвател да коригира своя отговор за температура. Тъй като повечето усилватели регистър се основава на регистър отговор на ВБЕ на един транзистор и това ВБЕ е силно зависим температура. Не знам точно как да се коригира на изходното напрежение за температура. А просто верига влезе усилвател чрез използване на прости оп-усилвател може да се намери във всеки оп-усилвател книга или в н @ ТА @ лни полу уебсайт. Но неговата температура зависимост не е документирано в детайли.
 
Здравейте Опитайте мястото на anlogdevices: Тук можете да намерите много регистър усилвател: http://products.analog.com/products_html/list_gen_105_2_1.html също така и на приложението им за Temp сензор и усилвател регистър може да намерите много информация как да дизайн. (те имат богат опит в проектирането аналогови ни кажете, ако откриете това, което ви трябва. Най-добри пожелания.
 
ако аз не правя лоши помня, мисля, че има logaritmic конфигурация усилвателя посредством оп ампера. Търсене за тази верига. Мисля, че е изготвя чрез ОП усилвател и чифт транзистори ..... Счита
 
Ако темп. обезщетение може да се извърши в областта на софтуера, може би можете да направите регистър преобразуване в областта на софтуера също.
 
опитайте, че от рекламата - това е добра работа
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top